do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Zanieczyszczona rzeka Ślepiotka?

2019-07-26, Piątek

W minioną środę pracownicy Wód Polskich w trakcie wykonywania swoich obowiązków dostrzegli, że katowicka rzeka Ślepiotka ma nienaturalne, mętne zabarwienie. Wydobywający się odór wzbudził podejrzenia, że ktoś nielegalnie pozbywa się nieczystości ciekłych. Zaniepokojeni sytuacją zwrócili się o pomoc do strażników miejskich. Funkcjonariusze prowadzący czynności wyjaśniające szybko ustalili przyczynę tego stanu rzeczy.
Jak okazało się w pobliżu skrzyżowania ul. Armii Krajowej z Kościuszki dokonywane były prace przy budowie nowej nitki kanalizacji deszczowej. W trakcie dokonywania próby szczelności kanalizacji wydostała się zalegająca woda, która wpływała wprost do Ślepiotki. Na miejsce strażnicy wezwali pracowników Katowickich Wodociągów, którzy pobrali próbkę wody do analizy, aby ostatecznie wykluczyć zanieczyszczenie rzeki.

 

 

lista aktualności

2019 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla