do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Strażnicy miejscy pomagają bezdomnym 21 - paź
2020

Kontrolowanie miejsc, w których mogą przebywać osoby bezdomne to element codziennej pracy strażników miejskich. Kilkanaście dni temu na ulicy Słowackiego funkcjonariusze, po otrzymanej informacji znaleźli bezdomnego, głodnego i chorego mężczyznę. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.
więcej: Strażnicy miejscy pomagają bezdomnym

W całym kraju mamy obowiązek zakrywania nosa i ust 14 - paź
2020

Zagrożenie, jakie niesie ze sobą pandemia koronawirusa nie słabnie. W związku ze wzrostem zachorowań na Covid-19, w całym kraju wprowadzono kolejne obostrzenia i nakazy. Katowiccy strażnicy miejscy sprawdzają, czy mieszkańcy i osoby odwiedzjące nasze miasto stosują się do obowiązujących regulacji. Za złamanie zakazów grozi grzywna.
więcej: W całym kraju mamy obowiązek zakrywania nosa i ust

Zaginiona 73-letnia kobieta odnaleziona przez strażników miejskich 09 - paź
2020

Dzięki informacji od przechodnia strażnicy miejscy odnaleźli chorującą na demencję starczą mieszkankę Tychów, która wyszła z domu nikomu nic nie mówiąc. Na szczęście starszej kobiecie nic złego się nie stało. Seniorka została odwieziona przez municypalnych do domu
więcej: Zaginiona 73-letnia kobieta odnaleziona przez strażników miejskich

Nielegalny handel: uciążliwy, nieuczciwy i niebezpieczny… Strażnicy miejscy konfiskują towar 09 - paź
2020

Warzywa i owoce bez jakichkolwiek certyfikatów i niewiadomego pochodzenia. Artykuły, które nie maja żadnej gwarancji przydatności do spożycia. Z takimi problemami mają do czynienia strażnicy miejscy, którzy w ostatnich dniach wielokrotnie interweniowali w związku z nielegalnym handlem na ulicy Stawowej.
więcej: Nielegalny handel: uciążliwy, nieuczciwy i niebezpieczny… Strażnicy miejscy konfiskują towar

Wyrzucił tonery w lesie. Namierzyli go strażnicy miejscy 23 - wrz
2020

Dwa nielegalne wysypiska śmieci zlikwidowali w ostatnim czasie strażnicy miejscy. Znajdowały się tam zużyte tonery do drukarek i kserokopiarek. Autor dzikich wysypisk został ukarany mandatami. W sumie jego wyczyny kosztowały go 2000 złotych
więcej: Wyrzucił tonery w lesie. Namierzyli go strażnicy miejscy

Tydzień Zrównoważonego Transportu w Katowicach z udziałem strażników miejskich 22 - wrz
2020

Na ulicy Teatralnej strażnicy miejscy pojawili się na rowerach elektrycznych, zachęcając do przesiadki na ten bezemisyjny środek transportu. W trakcie obchodów Tygodnia Zrównoważonego Transportu strażnicy rozmawiali z uczestnikami ruchu drogowego o bezpieczeństwie pieszego i rowerzysty. Aktywny udział w krótkich zadaniach i konkursach był nagradzny upominkami zwiększającymi bezpieczeństwo na drodze.
więcej: Tydzień Zrównoważonego Transportu w Katowicach z udziałem strażników miejskich

O szczęśliwie zakończonych poszukiwaniach. Chory na alzheimera mieszkaniec Katowic dzięki strażniczkom miejskim trafił z powrotem do domu 22 - wrz
2020

Dzięki czujności przypadkowego przechodnia, który poinformował strażniczki miejsce o siedzącym na ławce mężczyźnie w podeszłym wieku, cierpiący na alzheimera mężczyzna bezpiecznie wrócił do domu.
więcej: O szczęśliwie zakończonych poszukiwaniach. Chory na alzheimera mieszkaniec Katowic dzięki strażniczkom miejskim trafił z powrotem do domu

22 WRZEŚNIA KOŃCZYMY NABÓR - MAMY 6 WOLNYCH ETATÓW - ZOSTAŃ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM 10 - wrz
2020

Interesujesz się bezpieczeństwem publicznym? Chcesz pomagać lokalnej społeczności? Nie boisz się wymagającej i odpowiedzialnej pracy? Szukasz stabilnego zatrudnienia na podstawie umowy o pracę? Komendant Straży Miejskiej w Katowicach Paweł Szeląg uruchomił nabór do pracy w naszej jednostce ( 15 etatów).
więcej: 22 WRZEŚNIA KOŃCZYMY NABÓR - MAMY 6 WOLNYCH ETATÓW - ZOSTAŃ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM

Sprzątnij wraka - wraki na lawetę. Strażnicy miejscy walczą z porzuconymi samochodami 10 - wrz
2020

Coraz częściej, zamiast trafiać na złomowisko, zalegają przy drogach i na parkingach. Porzucone samochody to problem wielu miast. Tylko w tym roku strażnicy miejscy z Katowic odholowali na parking strzeżony 72 auta retro, ponad 200 usunęli sami właściciel po czynnościach zainicjowanych przez municypalnych. Straż miejska wciąż odwiedza kolejne zgłaszane przez Państwa miejsca.
więcej: Sprzątnij wraka - wraki na lawetę. Strażnicy miejscy walczą z porzuconymi samochodami

Bezpieczna droga do szkoły z mundurowymi 02 - wrz
2020

Po wielomiesięcznej przerwie nastał czas powrotu do szkoły. Początek roku szkolnego to nie tylko początek nauki, ale również codziennego pokonywania drogi do szkoły i ze szkoły do domu. Priorytetem dla funkcjonariuszy katowickich służb mundurowych jest czuwanie nad bezpieczeństwem uczniów, w szczególności w pierwszych tygodniach szkoły, kiedy to wakacyjna beztroska zamienia się w systematyczne uczęszczanie na lekcje.
więcej: Bezpieczna droga do szkoły z mundurowymi

2019 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl