do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

„Bezpieczne sk8parki i pumptrucki” w Katowicach z udziałem straży miejskiej 07 - sie
2020

Katowickie strażniczki miejskie oraz policjanci na największym skateparku „PTG” w Katowicach przy ul. Granicznej przeprowadzili działania profilaktyczne pn. „Bezpieczne sk8parki”. Były pokazy instruktorów z jazdy na rolkach i deskorolce, warsztaty z ewolucji na deskorolce oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.
więcej: „Bezpieczne sk8parki i pumptrucki” w Katowicach z udziałem straży miejskiej

77 Tour de Pologne w Katowicach 04 - sie
2020

Już 5 sierpnia Katowice na kilka godzin staną się miastem światowego kolarstwa. W tym sportowym przedsięwzięciu będą uczestniczyli również strażnicy miejscy, którzy będą czuwać nad bezpieczeństwem zawodników i mieszkańców. W związku z organizacją wyścigu „77 Tour de Pologne" informujemy mieszkańców o utrudnieniach w ruchu drogowym i w parkowaniu pojazdów.
więcej: 77 Tour de Pologne w Katowicach

Zapadnięta jezdnia w Ligocie 29 - lip
2020

Podczas najazdu samochodu ciężarowego zapadła się jezdnia na skrzyżowaniu ulic Panewnickiej i Koszalińskiej. Koło pojazdu wpadło w kilkunastocentymetrową dziurę. Strażnicy miejscy zabezpieczali miejsce zdarzenia.
więcej: Zapadnięta jezdnia w Ligocie

ZOSTAŃ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM 29 - lip
2020

Interesujesz się bezpieczeństwem publicznym? Chcesz pomagać lokalnej społeczności? Nie boisz się wymagającej i odpowiedzialnej pracy? Szukasz stabilnego zatrudnienia na podstawie umowy o pracę? Komendant Straży Miejskiej w Katowicach Paweł Szeląg uruchomił nabór do pracy w naszej jednostce ( 15 etatów).
więcej: ZOSTAŃ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM

Demontowali zbiornik z gazem. Mogło dojść do pożaru. 24 - lip
2020

Na ulicy Kozielskiej w Katowicach dwaj mężczyźni postanowili zdemontować zbiornik z gazem. Ich zachowanie mogło doprowadzić do pożaru. Mężczyźni zostali ujęci przez katowickich strażników miejskich.
więcej: Demontowali zbiornik z gazem. Mogło dojść do pożaru.

Informacja dla dziennikarzy 20 - lip
2020

W związku z nieobecnością Jacka Pytel - rzecznika prasowego Straży Miejskiej w Katowicach, obowiązki rzecznika prasowego katowickiej Straży Miejskiej pełni st. strażnik Klaudia Szczygieł - telefon 500 002 502
więcej: Informacja dla dziennikarzy

Ruch na Drodze Krajowej nr 86 w Katowicach wróci do końca września ​ 17 - lip
2020

Droga Krajowa nr 86 na wysokości Giszowca została zamknięta po ulewnych deszczach w sobotę 27 czerwca. W związku z postępującą deformacją czynnej jezdni w ciągu DK86 ze względów bezpieczeństwa została ona zamknięta. Na dzisiejszej konferencji prasowej miasto i wykonawca przebudowy węzła drogowego zapowiedzieli wznowienie ruchu na DK86 z końcem września.
więcej: Ruch na Drodze Krajowej nr 86 w Katowicach wróci do końca września ​

NIE PORZUCAJ - MASKOTKI W OBRONIE ZWIERZĄT 15 - lip
2020

Już w najbliższą sobotę 18 lipca 2020 r. na chorzowskim rynku odbędzie się "Zlotek Maskotek". Duże pluszaki swoją obecnością mają zwrócić uwagę na problem porzucania zwierząt w czasie wakacji. Na tak ważnym spotkaniu nie zabraknie Rysia - maskotki katowickich strażników miejskich.
więcej: NIE PORZUCAJ - MASKOTKI W OBRONIE ZWIERZĄT

Na ulicach Katowic dostrzec możemy strażników miejskich na rowerach elektrycznych i motorowerach 07 - lip
2020

Strażnicy na dwukołowcach robią to co zwykle - patrolują miasto i prowadzą kontrole. Mogą też łatwo dojechać w miejsca niedostępne dla samochodów, jednocześnie nie zanieczyszczając środowiska. Zdarza się nawet, że patrole rowerowe docierają na miejsce zdarzenia szybciej niż zmotoryzowane, bo w łatwy sposób omijają korki. Rowery i motorowery to dobra alternatywa.
więcej: Na ulicach Katowic dostrzec możemy strażników miejskich na rowerach elektrycznych i motorowerach

Wyrzucił lodówki na terenie miejskim - namierzyli go strażnicy miejscy 07 - lip
2020

Zużyty sprzęt elektroniczny, urządzenia AGD, spalone świetlówki czy zepsute zabawki elektroniczne wciąż wyrzucamy po prostu do śmietnika. A przecież elektrośmieci powinniśmy utylizować w odpowiedni sposób. Wiele osób o tym „zapomina”. Zapomniał o tym mieszkaniec Mysłowic, który na terenie miejskim pozbył się kłopotu wyrzucając zużyte lodówki. To „zapomnienie” kosztowało go 1000 złotych
więcej: Wyrzucił lodówki na terenie miejskim - namierzyli go strażnicy miejscy

2019 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl