do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

ZOSTAŃ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM 18 - sie
2018

Interesujesz się bezpieczeństwem publicznym? Chcesz pomagać lokalnej społeczności? Nie boisz się wymagającej i odpowiedzialnej pracy? Szukasz stabilnego zatrudnienia na podstawie umowy o pracę? Komendant Straży Miejskiej w Katowicach Paweł Szeląg uruchomił nabór do pracy w naszej jednostce (6 etatów).
więcej: ZOSTAŃ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM

Pijany opiekował się dziećmi. Zatrzymała go straż miejska 13 - sie
2018

Strażnicy miejscy zatrzymali i przekazali policjantom pijanego mężczyznę ,który opiekował się dwójka małych dzieci. Miał w wydychanym powietrzu prawie 3 promile alkoholu.
więcej: Pijany opiekował się dziećmi. Zatrzymała go straż miejska

Strażnicy miejscy zareagowali błyskawicznie i zapobiegli tragedii 13 - sie
2018

Dzięki błyskawicznej reakcji funkcjonariuszy straży miejskiej nie doszło do tragedii na ulicy Granicznej . W sobotę w nocy wybuchł pożar na jednym z balkonów.
więcej: Strażnicy miejscy zareagowali błyskawicznie i zapobiegli tragedii

Strażnicy miejscy zatrzymali złodzieja. Uciekał ze skradzioną saszetką. 13 - sie
2018

Złodziej ukradł mieszkańcowi Katowic saszetkę z dokumentami i pieniędzmi. Został zatrzymany gdy próbował wejść do taksówki
więcej: Strażnicy miejscy zatrzymali złodzieja. Uciekał ze skradzioną saszetką.

Praca dla: administratora bezpieczeństwa i ochrony informacji oraz informatyka 12 - sie
2018

Interesujesz się bezpieczeństwem publicznym? Nie boisz się wymagającej i odpowiedzialnej pracy? Szukasz stabilnego zatrudnienia na podstawie umowy o pracę? Komendant Straży Miejskiej w Katowicach Paweł Szeląg uruchomił nabór do pracy w naszej jednostce. Poszukujemy: administratora systemów informatycznych oraz inspektora ochrony danych
więcej: Praca dla: administratora bezpieczeństwa i ochrony informacji oraz informatyka

Wakacyjne działania straży miejskiej 10 - sie
2018

Okres wakacyjny to dla dzieci i młodzieży pora odpoczynku, lecz dla funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Katowicach jest to czas wzmożonej pracy nad zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom naszego miasta
więcej: Wakacyjne działania straży miejskiej

Strażnicy miejscy zabezpieczali wyścig kolarski 06 - sie
2018

Ponad 30 strażników miejskich zaangażowanych było w zabezpieczenie wczorajszego etapu kolarskiego Tour de Pologne na terenie Katowic. Funkcjonariusze zadbali o spokój i porządek w trakcie imprezy.
więcej: Strażnicy miejscy zabezpieczali wyścig kolarski

75. Tour de Pologne w Katowicach 30 - lip
2018

Już 5 sierpnia Katowice na kilka godzin staną się miastem światowego kolarstwa. W tym sportowym przedsięwzięciu będą uczestniczyli także strażnicy miejscy, którzy czuwać będą nad porządkiem i bezpieczeństwem zawodników i mieszkańców.
więcej: 75. Tour de Pologne w Katowicach

Wspólne patrole rowerowe strażników miejskich i policjantów 26 - lip
2018

Wraz z nadejściem cieplejszych dni na ulice Katowic wyruszyły wspólne patrole rowerowe straży miejskiej i policji. Funkcjonariusze na jednośladach monitorują te miejsca, gdzie często nie może wjechać radiowóz, a funkcjonariusze na rowerach dotrą tam szybciej niż patrol pieszy.
więcej: Wspólne patrole rowerowe strażników miejskich i policjantów

Strażnicy miejscy wykryli kolejnych "autorów" dzikich wysypisk 20 - lip
2018

Mieszkańcy wciąż wolą wyrzucać śmieci do lasu lub podrzucać je na tereny innej posesji, zamiast za darmo oddać je do punktów zbiórki odpadów czy po prostu wyrzucić do kubła na śmieci. To dziwne zachowanie, tym bardziej że zgodnie z tzw. "ustawą śmieciową" praktycznie każdy mieszkaniec uiszcza opłaty za odbiór śmieci. Katowicka straż miejska właśnie namierzyła kolejnych "śmieciarzy".
więcej: Strażnicy miejscy wykryli kolejnych "autorów" dzikich wysypisk
Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla