do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Strażnicy miejscy ujęli złodzieja 10 - paź
2019

W ubiegłym tygodniu katowiccy strażnicy miejscy ujęli mężczyznę który dokonał kradzieży w kilku sklepach. Wśród jego łupów znajdowały się buty, koszulki, książki, artykuły kosmetyczne i spożywcze. Wszystko ukryte było pod kurtką złodzieja.
więcej: Strażnicy miejscy ujęli złodzieja

V edycja „Gier terenowych ze strażą miejską” za nami. 08 - paź
2019

26 i 27września 2019r. Ośrodek Wypoczynkowy „Bolina” w katowickim Janowie. Piękna, słoneczna pogoda. Radiowozy katowickiej straży miejskiej, policji oraz wóz strażacki. Przechodnie zastanawiają się co tutaj będzie się działo ? A działo się sporo.
więcej: V edycja „Gier terenowych ze strażą miejską” za nami.

ZOSTAŃ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM 03 - paź
2019

Interesujesz się bezpieczeństwem publicznym? Chcesz pomagać lokalnej społeczności? Nie boisz się wymagającej i odpowiedzialnej pracy? Szukasz stabilnego zatrudnienia na podstawie umowy o pracę? Komendant Straży Miejskiej w Katowicach Paweł Szeląg uruchomił nabór do pracy w naszej jednostce ( 6 etatów).
więcej: ZOSTAŃ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM

Znasz swojego dzielnicowego? 02 - paź
2019

Straż Miejska w Katowicach ma swoich dzielnicowych. Dzielnicowy działa na obszarze dzielnic tworzących jeden z 30 rejonów miasta. Czym dokładnie zajmują się dzielnicowi? Jak i gdzie ich znaleźć?
więcej: Znasz swojego dzielnicowego?

Informacja dla dziennikarzy 24 - wrz
2019

W związku z nieobecnością Jacka Pytel - rzecznika prasowego Straży Miejskiej w Katowicach, obowiązki rzecznika prasowego katowickiej Straży Miejskiej pełni st. strażnik Klaudia Szczygieł -telefon 500 002 502
więcej: Informacja dla dziennikarzy

Strażnicy miejscy na V Dniach Energii Miasta Katowice 23 - wrz
2019

Co to jest smog? Dlaczego powinniśmy dbać o czyste powietrze? Jak uzyskać dofinansowanie na zmianę systemu ogrzewania? Do tego koncert orkiestry górniczej i bezpłatne wycieczki. W sobotę 21 września odbyły się V Dni Energii Miasta Katowice, w których jak co roku uczestniczyli strażnicy miejscy.
więcej: Strażnicy miejscy na V Dniach Energii Miasta Katowice

Strażnicy miejscy namierzyli truciciela 19 - wrz
2019

Strażnicy miejscy skontrolowali posesję i ujawnili proceder nielegalnego spalania odpadów. W piecu funkcjonariusze z Zespołu ds. Ochrony Środowiska znaleźli m.in. spalony plastik
więcej: Strażnicy miejscy namierzyli truciciela

"Mistrzowie "parkowania w Katowicach 12 - wrz
2019

Fantazja kierowców, jeśli chodzi o parkowanie w Katowicach, nie zna granic. Parkują na trawnikach, kopertach, przejściach dla pieszych. Zastawiają chodniki, bramy wjazdowe, blokują ulice i torowiska tramwajowe. Tylko w tym roku strażnicy miejscy z Katowic przeprowadzili ponad 15 tysięcy interwencji w sprawach nieprawidłowego parkowania.
więcej: "Mistrzowie "parkowania w Katowicach

Dzień Straży Miejskiej w Katowicach 29 - sie
2019

Dzisiaj w siedzibie Straży Miejskiej w Katowicach odbyły obchody z okazji Święta Straży Miejskiej. W uroczystej zbiórce wzięli udział: Prezydent Miasta Katowice dr Marcin Krupa.
więcej: Dzień Straży Miejskiej w Katowicach

Rowerowe patrole straży miejskiej 12 - sie
2019

Skwery, parki, rynek – to tylko niektóre z miejsc, które są patrolowane na rowerach przez funkcjonariuszy straży miejskiej. Strażnicy na dwukołowcach robią to co zwykle- patrolują miasto i prowadzą kontrole. Mogą też łatwo dojechać w miejsca niedostępne dla samochodów, jednocześnie nie zanieczyszczając środowiska
więcej: Rowerowe patrole straży miejskiej

2019 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla