do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Miejsce wraka jest na złomie 12 - sty
2018

W 2017 roku 51 wraków usunięto z katowickich ulic, dzięki działaniom strażników miejskich. W ostatnim czasie podejmowali oni czynności wobec pojazdów parkujących na ulicy Kołodzieja i Ordona. Wraki bowiem nie tylko szpecą miasto, ale też blokują miejsca parkingowe.
więcej: Miejsce wraka jest na złomie

Dziel się wiedzą o smogu 05 - sty
2018

Zlikwidowanie problemu smogu wymaga zaangażowania wszystkich mieszkańców województwa. Razem MOŻEMY zatrzymać smog. Podziel się ze swoimi bliskimi i znajomymi materiałami edukacyjnymi.
więcej: Dziel się wiedzą o smogu

Wyrzucał śmieci. Sam wszystko posprzątał 05 - sty
2018

Strażnicy miejscy namierzyli właściciela śmieci, które zostały wyrzucone w rejonie ulicy Obrońców Westerplatte . Mężczyzna zanim zgłosił się do siedziby straży, posprzątał śmieci i zawiózł je do punktu zbiórki odpadów.
więcej: Wyrzucał śmieci. Sam wszystko posprzątał

Podziękowania dla naszych funkcjonariuszy 30 - gru
2017

Miło jest otrzymywać listy i podziękowania za naszą pracę oraz zaangażowanie. Miło jest słyszeć, że Straż Miejska staje się w oczach mieszkańców Katowic potrzebna.
więcej: Podziękowania dla naszych funkcjonariuszy

Wysłała list do straży miejskiej, by podziękować za pomoc przy zmianie koła 18 - gru
2017

Kobieta wysłała list e-mail do straży miejskiej w Katowicach. Podziękowała w nim za zaangażowanie dwóch funkcjonariuszy, którzy udzielili pomocy przy wymianie koła.
więcej: Wysłała list do straży miejskiej, by podziękować za pomoc przy zmianie koła

KOMUNIKAT O ODNALEZIONYM TELEFONIE 17 - gru
2017

14 grudnia na ulicy Uniwersyteckiej w Katowicach do patrolu straży miejskiej podszedł mężczyzna i przekazał znaleziony w autobusie linii 297 telefon komórkowy marki CIRRUS. telefon został znaleziony około 11.00. Właściciela/lkę zguby prosimy o zgłoszenie się do siedziby Straży Miejskiej w Katowicach przy ulicy Żelaznej 18. Telefon do kontaktu 606371311
więcej: KOMUNIKAT O ODNALEZIONYM TELEFONIE

Miejska Dżungla - łam bariery nie przepisy !!! 13 - gru
2017

Strażnicy miejscy po raz kolejny czynnie włączyli się w realizację projektu „Miejska Dżungla” prowadzonego przez Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Katowice. Celem projektu jest łamanie barier mentalnych i stereotypów występujących w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi, a także zwrócenie uwagi na bariery architektoniczne przeszkadzające osobom niepełnosprawnym w pełnym uczestnictwie w życiu społecznym.
więcej: Miejska Dżungla - łam bariery nie przepisy !!!

STREFA KULTURY... 09 - gru
2017

Już podczas pierwszych zajęć teoretycznych na kursie na prawo jazdy dowiadujemy się, że znaki drogowe to dla kierowców świętość. Okazuje się, że nie zawsze... Straż miejska  apeluje o stosowanie się do znaków drogowych obowiązujących w katowickiej Strefie Kultury.
więcej: STREFA KULTURY...

Ograniczamy smog 08 - gru
2017

W gmachu Urzędu Marszałkowskiego odbyła się konferencja szkoleniowa "Ograniczyć smog poprzez skuteczną kontrolę instalacji grzewczych na paliwa stałe" Uczestniczyli w niej przedstawiciele straży miejskich i Wydziału Ochrony Środowiska i Policji.W panelu ekspertów wstąpił Mariusz Sumara – Zastępca Komendanta Straży Miejskiej w Katowicach oraz Jacek Pytel - rzecznik katowickiej straży miejskiej
więcej: Ograniczamy smog

Walka ze smogiem trwa. Strażnicy miejscy sprawdzają, czym palimy 05 - gru
2017

Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla
więcej: Walka ze smogiem trwa. Strażnicy miejscy sprawdzają, czym palimy
Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla