do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • Następna >
 • Ostatnia »

Wystartowały kontrole spalania odpadów. Nowe uprawnienia straży miejskiej. 06 - lis
2018

Wraz z początkiem nowego sezonu grzewczego ruszyły kontrole domowych palenisk. Strażnicy miejscy sprawdzają czym katowiczanie palą w piecach. Od 1 listopada 2018 roku strażnicy miejscy sprawdzają, czy w piecach lub kominkach spalane są paliwa zakazane w uchwale antysmogowej.
więcej: Wystartowały kontrole spalania odpadów. Nowe uprawnienia straży miejskiej.

Akcja „Świeć przykładem” 06 - lis
2018

„Świeć przykładem” to hasło, które przyświecało wspólnej akcji katowickich strażników miejskich oraz przedstawicieli KZK GOP. Mundurowych spotkać można było na Nikiszowcu, gdzie rozdawali opaski odblaskowe i rozmawiali z pieszymi na temat ich bezpieczeństwa na drodze.
więcej: Akcja „Świeć przykładem”

Informacja dla dziennikarzy 05 - lis
2018

W związku z nieobecnością Jacka Pytel - rzecznika prasowego Straży Miejskiej w Katowicach, w okresie id 5 do 14 listopada 2018 r. obowiązki rzecznika prasowego katowickiej straży miejskiej pełni Klaudia Szczygieł telefon 500 002 502
więcej: Informacja dla dziennikarzy

Cmentarze pod kontrolą. Strażnicy miejscy dbają o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich bliskich. 31 - paź
2018

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych strażnicy miejscy prowadzą działania prewencyjne w rejonie katowickich nekropolii.
więcej: Cmentarze pod kontrolą. Strażnicy miejscy dbają o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich bliskich.

Uczcili pamięć zmarłych kolegów i koleżanek 31 - paź
2018

Uczcili pamięć zmarłych kolegów i koleżanek. Strażnicy Miejscy z Katowic uczcili pamięć zmarłych koleżanek i kolegów Oddali im cześć na grobach znajdujących się na katowickich nekropoliach.
więcej: Uczcili pamięć zmarłych kolegów i koleżanek

Uczniowie ze szkoły podstawowej z wizytą w katowickiej straży miejskiej 26 - paź
2018

Strażników Miejskich z Katowic odzwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 51. Uczniowie rozmawiali ze strażnikami o bezpieczeństwie oraz zapoznali sie z tajnikami ich pracy pracy.
więcej: Uczniowie ze szkoły podstawowej z wizytą w katowickiej straży miejskiej

Strażnicy miejscy pilnowali porządku podczas meczu Polska - Portugalia 12 - paź
2018

Strażnicy miejscy dbali o porządek w związku z odbywającym się meczem polskiej reprezentacji w rozgrywkach Ligi Narodów z Portugalią. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę czy nie dochodzi do dewastacji, spożywania alkoholu w miejscach publicznych, śmiecenia oraz parkowania w miejscach niedozwolonych.
więcej: Strażnicy miejscy pilnowali porządku podczas meczu Polska - Portugalia

Strażnicy miejscy prowadzą już kontrole czystości powietrza przy wykorzystaniu drona 12 - paź
2018

Funkcjonariusze z Zespołu Komunalnego, przy użyciu drona ujawnili spalanie lakierowanego drewna. Do zdarzenia doszło w godzinach porannych 9 października w dzielnicy Giszowiec
więcej: Strażnicy miejscy prowadzą już kontrole czystości powietrza przy wykorzystaniu drona

Zmiany w organizacji ruchu w dniach 7, 11, 14 października 2018 roku w związku z wydarzeniami na Stadionie Śląskim w Chorzowie 04 - paź
2018

Kolejne imprezy masowe odbędą się w dniach 7, 11, 14 października na zmodernizowanym Stadionie Śląskim w Chorzowie. Dlatego ponownie wdrożone zostanie rozwiązanie, które przetestowaliśmy podczas imprez w ostatnich miesiącach.
więcej: Zmiany w organizacji ruchu w dniach 7, 11, 14 października 2018 roku w związku z wydarzeniami na Stadionie Śląskim w Chorzowie

Gry terenowe ze Strażą Miejską 02 - paź
2018

Czy profilaktyka musi być nudna? Oczywiście, że nie ! Przekonali się o tym uczniowie z podstawówki. Podczas zajęć pn. „Gry terenowe ze Strażą Miejską” uczniowie utrwalali wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, ekologii i ratownictwa medycznego.
więcej: Gry terenowe ze Strażą Miejską
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • Następna >
 • Ostatnia »
Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla