do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • Następna >
 • Ostatnia »

Pierwszoklasiści z wizytą w katowickiej straży miejskiej 26 - mar
2018

W trakcie wizyty pierwszoklasiści zobaczyli radiowozy oraz stanowisko kierowania Zespołu Dyżurnych. Podczas prelekcji, która odbyła się na sali uczniów zapoznano z elementami umundurowania i wyposażenia używanego podczas codziennej pracy oraz z zasadami bezpieczeństwa na drodze.
więcej: Pierwszoklasiści z wizytą w katowickiej straży miejskiej

Po raz kolejny błysnęliśmy dla życia 26 - mar
2018

Na Placu Lecha i Marii Kaczyńskich została przeprowadzona kolejna akcja pod nazwą „Błyśnij dla życia”. Organizatorem działań był Komenda Miejska Policji w Katowicach. Do udziału w tym przedsięwzięciu zostali zaproszeni funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, katowickiej Straży Miejskiej oraz przedstawiciele KZK GOP.
więcej: Po raz kolejny błysnęliśmy dla życia

Mecz towarzyski Polska-Korea - utrudnienia w ruchu 19 - mar
2018

W dniu 27 marca 2018 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie, odbędzie się mecz towarzyski piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami Polski i Korei Południowej. Należy się spodziewać wzmożonego ruchu pojazdów na głównych arteriach komunikacyjnych aglomeracji śląskiej, a w szczególności na drogach dojazdowych w rejon Stadionu Śląskiego.
więcej: Mecz towarzyski Polska-Korea - utrudnienia w ruchu

Kolejny rok realizacji akcji „Zbierzmy się do kupy” w Katowicach 19 - mar
2018

Pod koniec 2015 roku w naszym mieście rozpoczęto walkę z problemem psich kup. Inicjatywa, przygotowana przez katowicki magistrat i Stowarzyszenie Instytut Regionalny, odbywa się pod hasłem: „Zbierzmy się do kupy”. W dniu dzisiejszym odbył się briefing prasowy, na którym zaprezentowano tabliczki z nowymi hasłami oraz przypominano o obowiązku sprzątania po swoim pupilu.
więcej: Kolejny rok realizacji akcji „Zbierzmy się do kupy” w Katowicach

Rozpoczyna się budowa Centrum Przesiadkowego Sądowa 16 - mar
2018

Wykonawca Centrum Przesiadkowego Sądowa rozpoczyna działania w otoczeniu ulicy Sądowej oraz Marii Goeppert-Mayer. - Miasto Katowice dokłada wszelkich starań, aby stworzyć alternatywę dla pasażerów oraz przewoźników obecnie korzystających z prywatnego dworca przy ulicy Piotra Skarg
więcej: Rozpoczyna się budowa Centrum Przesiadkowego Sądowa

Miejski konkurs „Bezpieczna droga do szkoły”. 16 - mar
2018

Zmagania z wiedzy o ruchu drogowym, szkolenia i pokazy, a przy tym mnóstwo zabawy. Tak przebiegła 16. edycja Miejskiego Konkursu dla klas drugich "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY".
więcej: Miejski konkurs „Bezpieczna droga do szkoły”.

Strażnicy miejscy z Zespołu Komunalnego wykryli pożar w pobliżu lasu 13 - mar
2018

Chociaż ich głównym zadaniem jest zapewnianie porządku w Katowicach, tym razem przyczynili się do gaszenia pożaru. Strażnicy , wykonujący kontrole palenisk dostrzegli dym unoszący się nad lasem i szybko zaalarmowali odpowiednie służby.
więcej: Strażnicy miejscy z Zespołu Komunalnego wykryli pożar w pobliżu lasu

Życzenia dla Pań z okazji Dnia Kobiet od strażników miejskich 08 - mar
2018

Drogie Panie Z okazji Waszego święta przyjmijcie najserdeczniejsze życzenia, zdrowia i realizacji najskrytszych marzeń. Oby każdy Wasz dzień wypełniony był radością i szczęściem, zarówno w życiu prywatnym i zawodowym
więcej: Życzenia dla Pań z okazji Dnia Kobiet od strażników miejskich

32 359 95 30 - nowy numer dla obsługi mieszkańców Katowic 05 - mar
2018

Strażnicy Miejscy z Katowic przyjmują już zgłoszenia od mieszkańców pod nowym numerem telefonu 32 359 95 30 . Numer obsługiwany jest przez dyżurnych straży miejskiej w Miejskim Centrum Ratunkowym. Do numeru przypisana jest zapowiedź – taka sama jak dla numeru alarmowego 986: „ Miejskie Centrum Ratunkowe, proszę czekać na zgłoszenie się dyspozytora straży miejskiej. Rozmowa jest nagrywana”
więcej: 32 359 95 30 - nowy numer dla obsługi mieszkańców Katowic

„Błysnęliśmy dla życia” na Rynku w Katowicach 26 - lut
2018

Wczoraj na katowickim Rynku została przeprowadzona akcja pod nazwą „Błyśnij dla życia”. Organizatorem akcji byli policjanci z Komendy Miejskiej w Katowicach Do udziału w tym przedsięwzięciu zostali zaproszeni funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Ruchu Drogowego oraz Straży Miejskiej w Katowicach.
więcej: „Błysnęliśmy dla życia” na Rynku w Katowicach
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • Następna >
 • Ostatnia »
Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla