do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • Następna >
 • Ostatnia »

Kampania STOP pożarom traw 22 - mar
2019

Kampania ma na celu zmniejszenie liczby pożarów traw oraz podniesienie świadomości ludzi w zakresie zagrożeń związanych z podpalaniem nieużytków rolnych.
więcej: Kampania STOP pożarom traw

Światowy Dzień Wody na Rynku. Uczestniczyli w nim strażnicy miejscy 21 - mar
2019

Kranówka katowicka - szluknij sie z kokotka! – takim hasłem Urząd Miasta i Katowickie Wodociągi zachęcają mieszkańców do picia wody z kranu
więcej: Światowy Dzień Wody na Rynku. Uczestniczyli w nim strażnicy miejscy

Graffiti na gorącym uczynku 20 - mar
2019

Zniszczenie elewacji Hali Parkowej mają na swoim koncie trzej chłopcy wieku 12, 13 i 14 lat, których złapali strażnicy miejscy. Ich sprawą zajmują się już policjanci, a za wyrządzone szkody najprawdopodobniej zapłacą rodzice nieletnich.
więcej: Graffiti na gorącym uczynku

Bajkowe podróże z Rysiem 12 - mar
2019

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym, pt. „Bajkowe podróże z Rysiem". Konkurs skierowany do wszystkich przedszkolaków z terenu Katowic. Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej z maskotką katowickiej Straży Miejskiej w oparciu o przekaz dydaktyczny zawarty w bajkach składających się na autorski program profilaktyczny "Z bajką bezpieczniej”
więcej: Bajkowe podróże z Rysiem

Akcja strażników w Zarzeczu. Paliła się trawa pobliżu zabudowań 08 - mar
2019

Chociaż ich głównym zadaniem jest zapewnianie porządku w Katowicach, tym razem uczestniczyli w gaszeniu pożaru. Strażnicy dostrzegli dym unoszący się nad torowiskiem w rejonie ulicy Kaskady i szybko zaalarmowali odpowiednie służby.
więcej: Akcja strażników w Zarzeczu. Paliła się trawa pobliżu zabudowań

ZOSTAŃ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM 04 - mar
2019

Interesujesz się bezpieczeństwem publicznym? Chcesz pomagać lokalnej społeczności? Nie boisz się wymagającej i odpowiedzialnej pracy? Szukasz stabilnego zatrudnienia na podstawie umowy o pracę? Komendant Straży Miejskiej w Katowicach Paweł Szeląg uruchomił nabór do pracy w naszej jednostce ( 4 etaty).
więcej: ZOSTAŃ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM

Miasto Dzieci ze strażnikami miejskimi 25 - lut
2019

Jak zostać strażnikiem miejskim? Na czym polega praca w straży miejskiej? Na te pytania odpowiadali dzieciom katowiccy strażnicy miejscy podczas wydarzenia „Miasto Dzieci ”. W Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia odbyły się dla dzieci ciekawe warsztaty – spotkania z przedstawicielami różnych zawodów. Funkcjonariusze straży miejskiej pokazali najmłodszym swoje radiowozy oraz rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie.
więcej: Miasto Dzieci ze strażnikami miejskimi

Bezpieczne ferie ze strażą miejską 14 - lut
2019

Ferie to dla dzieci szczególna okazja do odpoczynku. Beztroskie zabawy na śniegu, szaleństwa na sankach i nartach, a także akrobacje na lodowisku. Nie trudno wtedy o wypadek, tym bardziej, że pomysłowość dzieci nie ma granic. Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych najmłodszych mieszkańców funkcjonariuszki z Zespołu Prewencji i Profilaktyki Społecznej spotykają się z uczestnikami zimowych półkolonii
więcej: Bezpieczne ferie ze strażą miejską

Nie truj, segreguj myśl ekologicznie 30 - sty
2019

"Nie truj, segreguj- myśl ekologicznie”Pod takim hasłem odbyła się ekologiczna akcja edukacyjna katowickiej Straży Miejskiej i Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. z uczniami Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Katowicach. Jej celem było uświadomienie zagrożeń, jakie wynikają ze złego gospodarowania odpadami, nie segregowania ich czy spalania w piecach domowych.
więcej: Nie truj, segreguj myśl ekologicznie

Straż miejska w walce o czyste powietrze 22 - sty
2019

W 2018 roku katowiccy strażnicy miejscy przeprowadzili 4429 interwencji dotyczących spalania odpadów na terenach nieruchomości. W związku z zachodzeniem podejrzenia, iż duże zadymienie i nieprzyjemny zapach może wynikać ze spalania odpadów strażnicy sporządzili 1757 protokołów kontroli palenisk.
więcej: Straż miejska w walce o czyste powietrze
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • Następna >
 • Ostatnia »

2019 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla