do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Bezpieczne wakacje ze strażą miejską 19 - cze
2019

Beztroskie, radosne, ale przede wszystkim bezpieczne – takie mają być wymarzone wakacje, nawet jeśli spędzane są w wielkim mieście. O to, aby takie były, zadbają m.in. katowiccy strażnicy miejscy
więcej: Bezpieczne wakacje ze strażą miejską

Strażnicy miejscy na rodzinnym pikniku leśnym "Ekoodpowiedzialnie 2019" 18 - cze
2019

Katowiccy strażnicy miejscy już po raz kolejny spotkali się z uczestnikami Leśnego Rodzinnego Pikniku "Ekoodpowiedzialnie". W tym roku na odwiedzających imprezę czekało specyficzne pole minowe
więcej: Strażnicy miejscy na rodzinnym pikniku leśnym "Ekoodpowiedzialnie 2019"

BEZPIECZNE WAKACJE - BEZPIECZNA WODA 2019 14 - cze
2019

Wakacje już niebawem. Przypominamy o czujności podczas wypoczynku nad wodą. Akcja „Bezpieczne wakacje – bezpieczna woda” jest inicjatywą funkcjonariuszek z Zespołu Prewencji i Profilaktyki Społecznej katowickiej straży miejskiej. Akcja skierowana jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej, ale stanowi również cenne źródło informacji dla rodziców, nauczycieli i wychowawców.
więcej: BEZPIECZNE WAKACJE - BEZPIECZNA WODA 2019

Zakończenie XI edycji akcji społecznej "Miejska Dżungla" 07 - cze
2019

Dzisiaj w Miejskim Domu Kultury „Koszutka” w Katowicach odbyło się podsumowanie XI edycji akcji społecznej realizowanej przez Urząd Miasta Katowice we współpracy ze szkołami, czyli „Miejskiej Dżungli”.
więcej: Zakończenie XI edycji akcji społecznej "Miejska Dżungla"

Odpady zielone. Czyli co? I co z nimi zrobić? 07 - cze
2019

Szanowni Państwo. W związku z ujawnieniem przypadków pozbywania się odpadów zielonych poprzez wyrzucanie ich na teren przyległej nieruchomości, Straż Miejska w Katowicach przypomina:, Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz ustawa o odpadach, nakazują selektywną zbiórkę odpadów, w tym również odpadów zielonych.
więcej: Odpady zielone. Czyli co? I co z nimi zrobić?

Strażnicy miejscy namierzyli śmieciarzy 27 - maj
2019

Mieszkańcy wciąż wolą wyrzucać śmieci do lasu lub podrzucać je na tereny innej posesji, zamiast za darmo oddać je do punktów zbiórki odpadów czy po prostu wyrzucić do kubła na śmieci. To dziwne zachowanie jest często rejestrowane przez specjalne urządzenia. Katowicka straż miejska właśnie namierzyła kolejnych "śmieciarzy".
więcej: Strażnicy miejscy namierzyli śmieciarzy

Skuteczny monitoring 17 - maj
2019

Dzięki czujności dyżurnego straży miejskiej funkcjonariusze z patrolu interwencyjnego przeprowadzili skuteczną interwencję na Placu Jana Pawła II. Czterech mężczyzn pijących alkohol namierzyła jedna kamer katowickiego monitoringu
więcej: Skuteczny monitoring

Przebudowa DK81 w Katowicach - od 27 maja duże zmiany w organizacji ruchu 17 - maj
2019

Na duże zmiany w organizacji ruchu muszą przygotować się zarówno mieszkańcy Katowic, jak i mieszkańcy metropolii, którzy dojeżdżają do Katowic do pracy. Zmiany w organizacji ruchu dotyczyć będą także ruchu tranzytowego przecinającego Katowice. Od kwietnia br. trwa kolejny etap prac przy potężnej przebudowie węzła drogowego - skrzyżowania dróg DK86 oraz DK81 (czyli ul. Pszczyńskiej oraz ul. 73 Pułku Piechoty) w Katowicach.
więcej: Przebudowa DK81 w Katowicach - od 27 maja duże zmiany w organizacji ruchu

Rozstrzygnięcie konkursu BAJKOWE PODRÓŻE Z RYSIEM 16 - maj
2019

BAJKOWE PODRÓŻE Z RYSIEM. Pod takim hasłem odbył się konkurs prac plastycznych zorganizawany dla przedszkolaków przez katowicką straż miejską. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej z maskotką Straży Miejskiej w Katowicach w oparciu o przekaz dydaktyczny zawarty w bajkach składających się na autorski program profilaktyczny "Z bajką bezpieczniej”
więcej: Rozstrzygnięcie konkursu BAJKOWE PODRÓŻE Z RYSIEM

Wraki znikają z ulic, kolejne trafiają na parking strzeżony 15 - maj
2019

Wciąż informujecie nas Państwo o najbardziej uciążliwych katowickich wrakach samochodów, które od miesięcy, a nawet lat rdzewieją na ulicach i parkingach. Straż miejska wciąż odwiedza kolejne zgłaszane przez Państwa miejsca.
więcej: Wraki znikają z ulic, kolejne trafiają na parking strzeżony

2019 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl