Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

Pożar na ulicy Gliwickiej

Pożar na ulicy Gliwickiej

03 - lip
2014

Wczoraj, około godziny 20 dyżurny katowickiej Straży Miejskiej zauważył kłęby dymu wydobywające się z budynku nieopodal sklepu „Netto”. Na miejsce natychmiast wysłał patrol interwencyjny.

Rozkradali pustostan

Rozkradali pustostan

02 - lip
2014

Dwaj młodzi mężczyźni zostali przyłapani przez strażników miejskich na kradzieży. Ich łupem miały paść elementy zabezpieczające wejście do opuszczonego budynku przy ul. Ociepki.

Pościg za wandalami

Pościg za wandalami

30 - cze
2014

Piątkowy wieczór okazał się pechowy dla dwóch katowickich grafficiarzy. W czasie, gdy dewastowali elewację jednego z budynków mieszkalnych w dzielnicy Ligota, znienacka podjechał radiowóz straży miejskiej. Młodzi mężczyźni chcąc uniknąć konsekwencji swoich czynów natychmiast rzucili się do ucieczki.

Sprawcy pobicia ujęci

Sprawcy pobicia ujęci

28 - cze
2014

Pobicie i akt wandalizmu wraz z niewłaściwą opieką nad zwierzętami w tle. Tak w skrócie można ująć zaskakujący przebieg interwencji, która miała miejsce w katowickiej dzielnicy Załęże.

Śląskie Dni Kryminału

Śląskie Dni Kryminału

14 - cze
2014

Wyższa Szkoła Bankowości i Finansów w Katowicach zorganizowała cykl imprez pn.Śląskie Dni Kryminału skierowanych do wszystkich zainteresowanych kryminałem i kryminalistyką.

Spuścili ropę do Rawy

Spuścili ropę do Rawy

10 - cze
2014

Brunatny osad unoszący się na powierzchni rzeki Rawa zwrócił uwagę mieszkańców katowickiej dzielnicy Szopienice. Zaniepokojeni sytuacją, wiedzieli do kogo zwrócić się o pomoc. Strażnicy prowadzący czynności wyjaśniające ustalili przyczynę i sprawcę tego stanu rzeczy.

Odzyskany przyjaciel

Odzyskany przyjaciel

15 - maj
2014

O tym jak bardzo pozbawieni uczuć potrafią być niektórzy ludzie przekonała się mieszkanka naszego miasta. W czasie, gdy ona robiła zakupy w jednym z marketów na Załężu, dwóch mężczyzn ukradło jej ukochanego psa.

Rezolutna 12-latka wezwała pomoc

Rezolutna 12-latka wezwała pomoc

29 - kwi
2014

Coraz więcej dzieci wie jak zachować się w sytuacjach kryzysowych. Przykładem jest 12-letnia Julia, która zadzwoniła pod numer alarmowy katowickiej Straży Miejskiej z prośbą o pomoc.Strażnicy zareagowali błyskawicznie i dzięki temu udało się ująć mężczyznę, który stwarzał zagrożenie dla dzieci.

Bagażnik pełen sprayów

Bagażnik pełen sprayów

29 - kwi
2014

W ręce strażników miejskich wpadło dwóch młodych mężczyzn, którzy malowali po jednym z wiaduktów na katowickim Giszowcu. Wielki malunek miał być prowokacją dla kibiców zwaśnionej drużyny piłkarskiej.Teraz autorzy bohomazów będą musieli tłumaczyć się ze swojego zachowania.

"Wiosenne porządki"

"Wiosenne porządki"

28 - mar
2014

Podczas wiosennych spacerów odsłania się nam przykry widok zalegających tu i ówdzie śmieci. Lasy i tereny zielone nie zaśmiecają się jednak same, a podrzucone odpady tylko pozornie nie mają swoich właścicieli.

2024 © Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry