do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Rowery dla dzieci za kilometry 19 - kwi
2018

Dzieci dostaną rowery za kilometry przejechane przez rowerzystów w Katowicach. Rozpoczęła się akcja charytatywna pod nazwą „Rower Pomaga”. Każdy może się do niej włączyć. Wystarczy zapisywać swoje wyniki w aplikacji mobilnej lub na stronie internetowej. Do akcji włączyli się już strażnicy miejscy z rowerowych patroli
więcej: Rowery dla dzieci za kilometry

Aplikacja do naprawiania miasta 17 - kwi
2018

Katowice dołączają do Naprawmyto.pl, serwisu do mapowania usterek w przestrzeni publicznej. Mieszkańcy mogą wskazać problem w swojej okolicy i na bieżąco śledzić, jak zostanie naprawiony przez miejskie służby.
więcej: Aplikacja do naprawiania miasta

Na straży czystego powietrza 06 - kwi
2018

„Na straży czystego powietrza” – to tytuł pięcioodcinkowego miniserialu o katowickich strażnikach miejskich walczących z niską emisja. Od dzisiaj dostępny jest na kanale Youtube Urzędu Miasta Katowice.
więcej: Na straży czystego powietrza

Wraki znikają z ulic, kolejne trafiają na parking strzeżony 28 - mar
2018

Wciąż informujecie nas Państwo o  najbardziej uciążliwych katowickich wrakach samochodów, które od miesięcy, a nawet lat rdzewieją na ulicach i parkingach. Straż miejska wciąż odwiedza kolejne zgłaszane przez Państwa miejsca
więcej: Wraki znikają z ulic, kolejne trafiają na parking strzeżony

Strażnicy miejscy zadbali o porządek podczas meczu Polska-Korea Południowa 28 - mar
2018

Kilkudziesięciu  strażników miejskich wzięło udział w zabezpieczeniu wczorajszego meczu pomiędzy reprezentacjami Polski i Korei Południowej. Największa liczba funkcjonariuszy została skierowana na osiedle Tysiąclecia. Funkcjonariusze zwracali uwagę m.in. czy nie dochodzi do parkowania w miejscach niedozwolonych.
więcej: Strażnicy miejscy zadbali o porządek podczas meczu Polska-Korea Południowa

Pierwszoklasiści z wizytą w katowickiej straży miejskiej 26 - mar
2018

W trakcie wizyty pierwszoklasiści zobaczyli radiowozy oraz stanowisko kierowania Zespołu Dyżurnych. Podczas prelekcji, która odbyła się na sali uczniów zapoznano z elementami umundurowania i wyposażenia używanego podczas codziennej pracy oraz z zasadami bezpieczeństwa na drodze.
więcej: Pierwszoklasiści z wizytą w katowickiej straży miejskiej

Po raz kolejny błysnęliśmy dla życia 26 - mar
2018

Na Placu Lecha i Marii Kaczyńskich została przeprowadzona kolejna akcja pod nazwą „Błyśnij dla życia”. Organizatorem działań był Komenda Miejska Policji w Katowicach. Do udziału w tym przedsięwzięciu zostali zaproszeni funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego, katowickiej Straży Miejskiej oraz przedstawiciele KZK GOP.
więcej: Po raz kolejny błysnęliśmy dla życia

Mecz towarzyski Polska-Korea - utrudnienia w ruchu 19 - mar
2018

W dniu 27 marca 2018 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie, odbędzie się mecz towarzyski piłki nożnej pomiędzy reprezentacjami Polski i Korei Południowej. Należy się spodziewać wzmożonego ruchu pojazdów na głównych arteriach komunikacyjnych aglomeracji śląskiej, a w szczególności na drogach dojazdowych w rejon Stadionu Śląskiego.
więcej: Mecz towarzyski Polska-Korea - utrudnienia w ruchu

Kolejny rok realizacji akcji „Zbierzmy się do kupy” w Katowicach 19 - mar
2018

Pod koniec 2015 roku w naszym mieście rozpoczęto walkę z problemem psich kup. Inicjatywa, przygotowana przez katowicki magistrat i Stowarzyszenie Instytut Regionalny, odbywa się pod hasłem: „Zbierzmy się do kupy”. W dniu dzisiejszym odbył się briefing prasowy, na którym zaprezentowano tabliczki z nowymi hasłami oraz przypominano o obowiązku sprzątania po swoim pupilu.
więcej: Kolejny rok realizacji akcji „Zbierzmy się do kupy” w Katowicach

Rozpoczyna się budowa Centrum Przesiadkowego Sądowa 16 - mar
2018

Wykonawca Centrum Przesiadkowego Sądowa rozpoczyna działania w otoczeniu ulicy Sądowej oraz Marii Goeppert-Mayer. - Miasto Katowice dokłada wszelkich starań, aby stworzyć alternatywę dla pasażerów oraz przewoźników obecnie korzystających z prywatnego dworca przy ulicy Piotra Skarg
więcej: Rozpoczyna się budowa Centrum Przesiadkowego Sądowa
Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla