do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Rowerowe patrole straży miejskiej 12 - sie
2019

Skwery, parki, rynek – to tylko niektóre z miejsc, które są patrolowane na rowerach przez funkcjonariuszy straży miejskiej. Strażnicy na dwukołowcach robią to co zwykle- patrolują miasto i prowadzą kontrole. Mogą też łatwo dojechać w miejsca niedostępne dla samochodów, jednocześnie nie zanieczyszczając środowiska
więcej: Rowerowe patrole straży miejskiej

Święto Wojska Polskiego w Katowicach 08 - sie
2019

Katowice 15 sierpnia będą gospodarzem Święta Wojska Polskiego. Uroczysta defilada „Wierni Polsce”, która jest głównym punktem obchodów Święta, przejdzie ulicami Katowic dla upamiętnienia 100. rocznicy wybuchu Powstań Śląskich. W defiladzie weźmie udział 2600 żołnierzy, 185 jednostek sprzętu wojskowego oraz 60 statków powietrznych
więcej: Święto Wojska Polskiego w Katowicach

Strażnicy miejscy Szeryfami Praw Dziecka 06 - sie
2019

Strażnicy miejscy z Zespołu Prewencji i Profilaktyki Społecznej za szczególny wkład w walkę o prawa dziecka na terenie Katowic otrzymali tytuł Szeryfów Praw Dziecka. Ten zaszczytny tytuł przyznali nam wychowankowie z Miejskiego Przedszkola nr 12 w Katowicach.
więcej: Strażnicy miejscy Szeryfami Praw Dziecka

Wakacyjne działania strażników miejskich 29 - lip
2019

Okres wakacyjny to dla dzieci i młodzieży pora odpoczynku, lecz dla funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Katowicach jest to czas wzmożonej pracy nad zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom naszego miasta.
więcej: Wakacyjne działania strażników miejskich

Zanieczyszczona rzeka Ślepiotka? 26 - lip
2019

W minioną środę pracownicy Wód Polskich w trakcie wykonywania swoich obowiązków dostrzegli, że katowicka rzeka Ślepiotka ma nienaturalne, mętne zabarwienie. Wydobywający się odór wzbudził podejrzenia, że ktoś nielegalnie pozbywa się nieczystości ciekłych. Zaniepokojeni sytuacją zwrócili się o pomoc do strażników miejskich. Funkcjonariusze prowadzący czynności wyjaśniające szybko ustalili przyczynę tego stanu rzeczy.
więcej: Zanieczyszczona rzeka Ślepiotka?

Zniszczony, zdewastowany i zapomniany… 26 - lip
2019

Strażnicy miejscy po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających w sprawie nieużytkowanego pojazdu, zgodnie z obowiązującymi przepisami podjęli decyzję o usunięciu pojazdu. Nieużytkowany od ponad kilku miesięcy opel trafił na strzeżony parking.
więcej: Zniszczony, zdewastowany i zapomniany…

Strażnicy miejscy na os. Tysiąclecia 25 - lip
2019

Kolejna impreza masowa na Stadionie Śląskim za nami. Choć wzorem ubiegłych imprez na osiedlu Tysiąclecia zmieniona została organizacja ruchu oraz zastosowane były wygrodzenia techniczne, to nie obyło się bez interwencji funkcjonariuszy.
więcej: Strażnicy miejscy na os. Tysiąclecia

Informacja dla dziennikarzy 15 - lip
2019

W związku z nieobecnością Jacka Pytel - rzecznika prasowego Straży Miejskiej w Katowicach, w okresie od 15 lipca do 2 sierpnia 2019 r. obowiązki rzecznika prasowego katowickiej Straży Miejskiej pełni strażnik Klaudia Szczygieł telefon 500 002 502
więcej: Informacja dla dziennikarzy

BEZPIECZNIE NAD WODĄ 04 - lip
2019

Choć wakacje się dopiero rozpoczęły, to już można mówić o tym, że będą one należały do jednych z najtragiczniejszych jeśli chodzi o liczbę utonięć. Ostatnie tygodnie to przerażający bilans, a przed nami kolejne upalne dni, które będą sprzyjać kąpielom w akwenach wodnych. W związku z tym apelujemy o rozsądek, wyobraźnię i nieprzecenianie swoich możliwości.
więcej: BEZPIECZNIE NAD WODĄ

Malowali graffiti, wpadli na gorącym uczynku 25 - cze
2019

W poniedziałek katowiccy strażnicy miejscy zatrzymali mężczyznę i kobietę, którzy malowali graffiti na elewacji budynku przy ulicy Słowackiego.
więcej: Malowali graffiti, wpadli na gorącym uczynku

2019 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl