do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Termowizją w smog 12 - kwi
2019

Pod koniec marca przeprowadziliśmy niestandardowe badanie niskiej emisji przy użyciu bezzałogowej platformy latającej Nosacz. To co odróżniało ten lot od poprzednich, to późnowieczorna pora dnia oraz użycie kamery termowizyjnej.
więcej: Termowizją w smog

Zmień klimat na lepszy 10 - kwi
2019

Był to przemarsz ulicami Wełnowca przez dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 17. Uczniowie przygotowali dużo pięknych transparentów i plakatów dotyczących stanu i możliwości poprawy jakości powietrza na terenie miasta. Kilkudziesięciu uczniów i uczennic radośnie prezentowało swoje dzieła plastyczne w czasie przemarszu ulicami oraz głośno i donośnie skandowało pro-ekologiczne hasła.
więcej: Zmień klimat na lepszy

Kampania STOP pożarom traw 22 - mar
2019

Kampania ma na celu zmniejszenie liczby pożarów traw oraz podniesienie świadomości ludzi w zakresie zagrożeń związanych z podpalaniem nieużytków rolnych.
więcej: Kampania STOP pożarom traw

Światowy Dzień Wody na Rynku. Uczestniczyli w nim strażnicy miejscy 21 - mar
2019

Kranówka katowicka - szluknij sie z kokotka! – takim hasłem Urząd Miasta i Katowickie Wodociągi zachęcają mieszkańców do picia wody z kranu
więcej: Światowy Dzień Wody na Rynku. Uczestniczyli w nim strażnicy miejscy

Graffiti na gorącym uczynku 20 - mar
2019

Zniszczenie elewacji Hali Parkowej mają na swoim koncie trzej chłopcy wieku 12, 13 i 14 lat, których złapali strażnicy miejscy. Ich sprawą zajmują się już policjanci, a za wyrządzone szkody najprawdopodobniej zapłacą rodzice nieletnich.
więcej: Graffiti na gorącym uczynku

Bajkowe podróże z Rysiem 12 - mar
2019

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym, pt. „Bajkowe podróże z Rysiem". Konkurs skierowany do wszystkich przedszkolaków z terenu Katowic. Zadaniem uczestników jest wykonanie pracy plastycznej z maskotką katowickiej Straży Miejskiej w oparciu o przekaz dydaktyczny zawarty w bajkach składających się na autorski program profilaktyczny "Z bajką bezpieczniej”
więcej: Bajkowe podróże z Rysiem

Akcja strażników w Zarzeczu. Paliła się trawa pobliżu zabudowań 08 - mar
2019

Chociaż ich głównym zadaniem jest zapewnianie porządku w Katowicach, tym razem uczestniczyli w gaszeniu pożaru. Strażnicy dostrzegli dym unoszący się nad torowiskiem w rejonie ulicy Kaskady i szybko zaalarmowali odpowiednie służby.
więcej: Akcja strażników w Zarzeczu. Paliła się trawa pobliżu zabudowań

Miasto Dzieci ze strażnikami miejskimi 25 - lut
2019

Jak zostać strażnikiem miejskim? Na czym polega praca w straży miejskiej? Na te pytania odpowiadali dzieciom katowiccy strażnicy miejscy podczas wydarzenia „Miasto Dzieci ”. W Muzeum Hutnictwa Cynku Walcownia odbyły się dla dzieci ciekawe warsztaty – spotkania z przedstawicielami różnych zawodów. Funkcjonariusze straży miejskiej pokazali najmłodszym swoje radiowozy oraz rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie.
więcej: Miasto Dzieci ze strażnikami miejskimi

Bezpieczne ferie ze strażą miejską 14 - lut
2019

Ferie to dla dzieci szczególna okazja do odpoczynku. Beztroskie zabawy na śniegu, szaleństwa na sankach i nartach, a także akrobacje na lodowisku. Nie trudno wtedy o wypadek, tym bardziej, że pomysłowość dzieci nie ma granic. Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych najmłodszych mieszkańców funkcjonariuszki z Zespołu Prewencji i Profilaktyki Społecznej spotykają się z uczestnikami zimowych półkolonii
więcej: Bezpieczne ferie ze strażą miejską

Nie truj, segreguj myśl ekologicznie 30 - sty
2019

"Nie truj, segreguj- myśl ekologicznie”Pod takim hasłem odbyła się ekologiczna akcja edukacyjna katowickiej Straży Miejskiej i Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego. z uczniami Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Katowicach. Jej celem było uświadomienie zagrożeń, jakie wynikają ze złego gospodarowania odpadami, nie segregowania ich czy spalania w piecach domowych.
więcej: Nie truj, segreguj myśl ekologicznie

2019 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla