do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Wspólne patrole rowerowe strażników miejskich i policjantów 26 - lip
2018

Wraz z nadejściem cieplejszych dni na ulice Katowic wyruszyły wspólne patrole rowerowe straży miejskiej i policji. Funkcjonariusze na jednośladach monitorują te miejsca, gdzie często nie może wjechać radiowóz, a funkcjonariusze na rowerach dotrą tam szybciej niż patrol pieszy.
więcej: Wspólne patrole rowerowe strażników miejskich i policjantów

Strażnicy miejscy wykryli kolejnych "autorów" dzikich wysypisk 20 - lip
2018

Mieszkańcy wciąż wolą wyrzucać śmieci do lasu lub podrzucać je na tereny innej posesji, zamiast za darmo oddać je do punktów zbiórki odpadów czy po prostu wyrzucić do kubła na śmieci. To dziwne zachowanie, tym bardziej że zgodnie z tzw. "ustawą śmieciową" praktycznie każdy mieszkaniec uiszcza opłaty za odbiór śmieci. Katowicka straż miejska właśnie namierzyła kolejnych "śmieciarzy".
więcej: Strażnicy miejscy wykryli kolejnych "autorów" dzikich wysypisk

Psy straży miejskiej, czyli przyjaciele i skuteczna broń podczas pracy 13 - lip
2018

Są partnerami w pracy i poza nią. Skuteczność gwarantuje im wzajemna więź. Opiekunowie Aresa i Dragona zdali pozytywnie egzamin na przewodników psów, a ich czworonożni partnerzy zaliczyli swoją pierwszą atestację
więcej: Psy straży miejskiej, czyli przyjaciele i skuteczna broń podczas pracy

Strażnicy miejscy zadbali o porządek podczas koncertu Guns N' Roses na Stadionie Śląskim 10 - lip
2018

Kilkudziesięciu strażników miejskich wzięło udział w zabezpieczeniu wczorajszego koncertu zespołu Guns N' Roses, który zgromadził na Stadionie Śląskim ponad 50 tys. fanów
więcej: Strażnicy miejscy zadbali o porządek podczas koncertu Guns N' Roses na Stadionie Śląskim

Zmiany w organizacji ruchu w dniu 9 lipca 2018 roku w związku z koncertem na Stadionie Śląskim w Chorzowie 04 - lip
2018

Już druga duża impreza masowa odbędzie się 9 lipca na zmodernizowanym Stadionie Śląskim. Dlatego ponownie wdrożone zostanie rozwiązanie, które przetestowaliśmy podczas marcowego meczu Polska - Korea.
więcej: Zmiany w organizacji ruchu w dniu 9 lipca 2018 roku w związku z koncertem na Stadionie Śląskim w Chorzowie

Strażnicy miejscy w Katowicach wyposażeni w kamery osobiste 21 - cze
2018

Nowe urządzenie, w które zostali wyposażeni strażnicy miejscy w Katowicach to kamery osobiste, które pozwolą rejestrować ich pracę w terenie. Każda z kamer posiada baterię, która może pracować przez 8 godzin. Istotna jest także funkcja, która rejestruje obraz na chwilę przed uruchomieniem kamery, co może być przydatne w nagłych interwencjach.
więcej: Strażnicy miejscy w Katowicach wyposażeni w kamery osobiste

"Bezpieczne wakacje- Bezpieczna woda" 20 - cze
2018

VII edycja projektu profilaktycznego "Bezpieczne wakacje- Bezpieczna woda" już za nami. Jak co roku katowicka Straż Miejska wspólnie z ratownikami medycznymi oraz WOPR przygotowywała młodzież do bezpiecznego spędzania wakacji. 8 i 9 czerwca przy przystani kajakowej na ul. Trzech Stawów szóstoklasiści uczyli się jak udzielać pierwszej pomocy, uratować tonącego oraz dbać o własne bezpieczeństwo.
więcej: "Bezpieczne wakacje- Bezpieczna woda"

Trzeci Dzień Psiaka za nami 14 - cze
2018

W Parku Kościuszki odbył się już po raz trzeci Dzień Psiaka. To impreza charytatywna, której dochód trafi na rzecz Fundacji Przystanek Schronisko, połączona z mnóstwem atrakcji dla czworonogów jak i dla ich właścicieli. Uczestniczyli w nim katowiccy strażnicy miejscy
więcej: Trzeci Dzień Psiaka za nami

Przebudowa skrzyżowania ulicy Misjonarzy Oblatów z ulicą Sokolską w Katowicach 13 - cze
2018

W poniedziałek 18 czerwca br. rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ulic Misjonarzy Oblatów i Sokolskiej, w wyniku której w tym miejscu powstanie rondo. - Docelowa organizacja ruchu w postaci ronda wprowadzi większą płynność poruszania się pojazdów na tym skrzyżowaniu i ma na celu rozładowanie tworzących się tutaj zatorów komunikacyjnych.
więcej: Przebudowa skrzyżowania ulicy Misjonarzy Oblatów z ulicą Sokolską w Katowicach

Wizz Air Katowice Half Marathon - utrudnienia w ruchu drogowym 08 - cze
2018

W związku z organizacją w dniu 10 czerwca 2018 r. na terenie miasta Katowice wydarzenia pn. Wizz Air Katowice Half Marathon informujemy mieszkańców o występujących w tym dniu utrudnieniach w ruchu drogowym i zmianach w kursowaniu komunikacji miejskiej.
więcej: Wizz Air Katowice Half Marathon - utrudnienia w ruchu drogowym
Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla