do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Bezpieczeństwo dla Seniora - Zapraszamy na spotkania z strażnikami miejskimi, policjantami i strażakami. 28 - maj
2018

Serdecznie zapraszamy katowickich seniorów do udziału w spotkaniach, na których będzie okazja porozmawiać o bezpieczeństwie z katowickimi policjantami, strażakami, strażnikami miejskimi oraz przedstawicielami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Spotkania w cyklu „Bezpieczeństwo dla seniora” zorganizowane są przez Prezydenta Miasta Katowice Marcina Krupę.
więcej: Bezpieczeństwo dla Seniora - Zapraszamy na spotkania z strażnikami miejskimi, policjantami i strażakami.

Strażnicy miejscy na pikniku "Ekoodpowiedzialnie" 21 - maj
2018

Doliną Trzech Stawów zawładnęła ekologia. Już po raz szósty strażnicy miejscy przyłączyli się do organizacji „Leśnego Pikniku Rodzinnego Ekoodpowiedzialnie 2018”. Atrakcji na terenie Katowickiego Parku Leśnego nie brakowało.
więcej: Strażnicy miejscy na pikniku "Ekoodpowiedzialnie"

V Międzyprzedszkolna Olimpiada o Bezpieczeństwie 23 - kwi
2018

W Miejskim Przedszkolu nr 73 Katowicach odbyła się olimpiada o bezpieczeństwie. Rywalizowało pięć katowickich przedszkoli. Tematyka turnieju obejmowała zagadnienia związane ze znajomością przepisów ruchu drogowego. rywalizacja odbywała się pod czujnym okiem jury: Agnieszki Krzysztofik z katowickiej policji Jacka Pytel ze straży miejskiej .
więcej: V Międzyprzedszkolna Olimpiada o Bezpieczeństwie

Balu, Hektor, Rico oraz Ares i Dragon - czworonożni strażnicy miejscy 20 - kwi
2018

Rozwój technologii jest coraz szybszy - służby mundurowe dysponują coraz bardziej nowoczesnym sprzętem, Jednak rola zwierząt jest wciąż nie do przecenienia. Psy i konie wiernie służą funkcjonariuszom i pomagają im skuteczniej wypełniać swoje obowiązki. Jednym z nich są nasze owczarki niemieckie: Balu, Hektor, Rico oraz Ares i Dragon
więcej: Balu, Hektor, Rico oraz Ares i Dragon - czworonożni strażnicy miejscy

Rowery dla dzieci za kilometry 19 - kwi
2018

Dzieci dostaną rowery za kilometry przejechane przez rowerzystów w Katowicach. Rozpoczęła się akcja charytatywna pod nazwą „Rower Pomaga”. Każdy może się do niej włączyć. Wystarczy zapisywać swoje wyniki w aplikacji mobilnej lub na stronie internetowej. Do akcji włączyli się już strażnicy miejscy z rowerowych patroli
więcej: Rowery dla dzieci za kilometry

Aplikacja do naprawiania miasta 17 - kwi
2018

Katowice dołączają do Naprawmyto.pl, serwisu do mapowania usterek w przestrzeni publicznej. Mieszkańcy mogą wskazać problem w swojej okolicy i na bieżąco śledzić, jak zostanie naprawiony przez miejskie służby.
więcej: Aplikacja do naprawiania miasta

Na straży czystego powietrza 06 - kwi
2018

„Na straży czystego powietrza” – to tytuł pięcioodcinkowego miniserialu o katowickich strażnikach miejskich walczących z niską emisja. Od dzisiaj dostępny jest na kanale Youtube Urzędu Miasta Katowice.
więcej: Na straży czystego powietrza

Wraki znikają z ulic, kolejne trafiają na parking strzeżony 28 - mar
2018

Wciąż informujecie nas Państwo o  najbardziej uciążliwych katowickich wrakach samochodów, które od miesięcy, a nawet lat rdzewieją na ulicach i parkingach. Straż miejska wciąż odwiedza kolejne zgłaszane przez Państwa miejsca
więcej: Wraki znikają z ulic, kolejne trafiają na parking strzeżony

Strażnicy miejscy zadbali o porządek podczas meczu Polska-Korea Południowa 28 - mar
2018

Kilkudziesięciu  strażników miejskich wzięło udział w zabezpieczeniu wczorajszego meczu pomiędzy reprezentacjami Polski i Korei Południowej. Największa liczba funkcjonariuszy została skierowana na osiedle Tysiąclecia. Funkcjonariusze zwracali uwagę m.in. czy nie dochodzi do parkowania w miejscach niedozwolonych.
więcej: Strażnicy miejscy zadbali o porządek podczas meczu Polska-Korea Południowa

Pierwszoklasiści z wizytą w katowickiej straży miejskiej 26 - mar
2018

W trakcie wizyty pierwszoklasiści zobaczyli radiowozy oraz stanowisko kierowania Zespołu Dyżurnych. Podczas prelekcji, która odbyła się na sali uczniów zapoznano z elementami umundurowania i wyposażenia używanego podczas codziennej pracy oraz z zasadami bezpieczeństwa na drodze.
więcej: Pierwszoklasiści z wizytą w katowickiej straży miejskiej

2019 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla