Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Pokrywy studzienek odzyskane

2013-02-06, Środa

Katowicka straż miejska przeprowadza systematyczne kontrole punktów skupu surowców wtórnych. Celem tych działań jest przede wszystkim  zapobieganie rozkradaniu miejskiej infrastruktury. Szczególną uwagę zwraca się na studzienki kanalizacyjne, bo to właśnie one najczęściej padają łupem złodziei i są sprzedawane do punktów skupu złomu. Tym razem jednak skradzione elementy zostały ujawnione nie w punkcie skupu metali, a na terenie ogródków działkowych.
Wczoraj, 5 lutego br. funkcjonariusze przeprowadzali działania mające na celu pomoc osobom bezdomnym. W trakcie rutynowej kontroli ogródków działkowych strażnicy ujawnili trzy żeliwne pokrywy studzienek kanalizacyjnych, które były prawdopodobnie przygotowane do sprzedaży.  Każda z nich ważyła niemal 50 kilogramów co stanowi niezły łup dla złomiarzy. Strażnicy pokrzyżowali jednak plany złodziejom i przekazali pokrywy pracownikom Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Katowicach.
Apelujemy do wszystkich mieszkańców naszego miasta o to, aby zwracali szczególną uwagę na osoby manipulujące przy hydrantach oraz pokrywach studzienek kanalizacyjnych. Prosimy o natychmiastowe zgłaszanie tego typu przypadków. Pamiętajmy, że chodzi tutaj o Nasze bezpieczeństwo.

lista aktualności

2020 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry