Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

Pokrywy studzienek odzyskane

2013-02-06, Środa

Katowicka straż miejska przeprowadza systematyczne kontrole punktów skupu surowców wtórnych. Celem tych działań jest przede wszystkim  zapobieganie rozkradaniu miejskiej infrastruktury. Szczególną uwagę zwraca się na studzienki kanalizacyjne, bo to właśnie one najczęściej padają łupem złodziei i są sprzedawane do punktów skupu złomu. Tym razem jednak skradzione elementy zostały ujawnione nie w punkcie skupu metali, a na terenie ogródków działkowych.
Wczoraj, 5 lutego br. funkcjonariusze przeprowadzali działania mające na celu pomoc osobom bezdomnym. W trakcie rutynowej kontroli ogródków działkowych strażnicy ujawnili trzy żeliwne pokrywy studzienek kanalizacyjnych, które były prawdopodobnie przygotowane do sprzedaży.  Każda z nich ważyła niemal 50 kilogramów co stanowi niezły łup dla złomiarzy. Strażnicy pokrzyżowali jednak plany złodziejom i przekazali pokrywy pracownikom Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Katowicach.
Apelujemy do wszystkich mieszkańców naszego miasta o to, aby zwracali szczególną uwagę na osoby manipulujące przy hydrantach oraz pokrywach studzienek kanalizacyjnych. Prosimy o natychmiastowe zgłaszanie tego typu przypadków. Pamiętajmy, że chodzi tutaj o Nasze bezpieczeństwo.

lista aktualności

2023 © Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry