do góry

Dla mieszkańców

irEvEXykiGfNt56-iaZU0TJWMLoG1DApUqGf9UV7vdj4DoNQqGLlLz6UBJezh4IhAXtahi_tIflmWWEIK4_xhw

5vFQ9j1IP2mqxwBdaUb9jPwMcwJfTGBOCU9lYgkAefv4DoNQqGLlLz6UBJezh4IhAXtahi_tIflmWWEIK4_xhw

7x7vU_Z1HYN1rtj7LpM-dWnTzK49B7g8F7JUl0__2EX4DoNQqGLlLz6UBJezh4IhAXtahi_tIflmWWEIK4_xhw

v5_iYK9FAkrjy37YB0a5cGfq1dqgfiQmvV4d2FUWtF34DoNQqGLlLz6UBJezh4IhAXtahi_tIflmWWEIK4_xhw

oo5mwaouITOH8QuNn2pzMhyQ1V7GrFnDjRH6f44q0yj4DoNQqGLlLz6UBJezh4IhAXtahi_tIflmWWEIK4_xhw

goRn8B5IHp8btEc-KL1wYIrN5s8milTidfKw-feWUb34DoNQqGLlLz6UBJezh4IhAXtahi_tIflmWWEIK4_xhw

Referat II Dzielnicowych

Kierownik - Damian Zawadzki

Przyjmuje od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 15.30 w siedzibie Straży Miejskiej w Katowicach, ul. Żelazna 18, pokój nr 208.

T: +48 32 494 02 60
M: +48 783 350 828

e-mail: damian.zawadzki@katowice.eu

W skład Referatu 2 wchodzą następujące jednostki pomocnicze  miasta Katowice: Dąbrówka Mała, Bogucice, Koszutka, Wełnowiec-Józefowiec, Dąb, Osiedle Tysiąclecia, Osiedle Witosa, Załęże, Załęska Hałda-Brynów część Zachodnia, Ligota-Panewniki

Nazwa obszaru działania

Granice obszaru działania

STANOWISKO, IMIĘ I NAZWISKO STRAŻNIKA DZIELNICOWEGO

REJON 16

ULICE: 

Grażyńskiego, Okrzei, Dunikowskiego, Morcinka od 19 do 31, Czerwińskiego, Chorzowska od 1 do 11, Plac Budnioka, Sokolska od 43 do 57 oraz od 46 do 80, Iłłakowiczówny, Wyszyńskiego, Słonimskiego, Górnika, Broniewskiego, Misjonarzy Oblatów, Morcinka od 1 do 17, Sokolska od 61 do 65a, Plac Grunwaldzki, Słoneczna od 2 do 24


aplikant

Joanna Jagielska
M: +48  512 213 057

REJON 17

ULICE:

Ściegiennego od 5 do 51, 62, Chorzowska od 74 do 111, Cicha, Jasna, Dobra, Widok, Błękitna, Słoneczna od 50 do 78 i Słoneczna od 65 do 79, Energetyków, Józefowska od 30 do 50, Szczecińska od 10 do 32, Johna Baildona, Dębowa od 3 do 51, od 2 do 44, Chorzowska 160, Złota, Akacjowa, Lipowa, Sportowa, Węglowa, Źródlana, Dębowa od 53 do 103, od 50 do 100, Wiejska, Bukowa, Krzyżowa, Agnieszki, Jabłoniowa, Morelowa, Brzoskwiniowa, Gruszowa, Ściegiennego od 74 do 90, Studzienna, Szpitalna, Nowowiejskiego od 4 do 8, Mikusińskiego od 4 do 32, Szczecińska od 35 do 51, Kotlarza od 5 do 19 

aplikant

Sandra Czabok
M: +48 512 209 734

REJON 18

ULICE: 

Józefowska od 72 do 158, od 119 do 149, Alfreda, Patalonga, Promienna, Daszyńskiego, Pietrusińskiego, Bytkowska, Bytomska, Walecznych, Jodłowa, Oświęcimska, Plater, Plac Alfreda, Telewizyjna, Mikusińskiego od 5 do 23, ózefowska od 25 do 117, Rysia, Modelarska, Nowy Świat, Strażacka, Norwida, Konduktorska, Dekerta, Karłowicza, Aleja Korfantego od 114 do 184, Rzymełki, Kozioła, Plac Fojkisa, Gnieźnieńska, Słoneczna od 3 do 27, Topolowa, Klonowa, Wierzbowa od 3 do 19, od 4 do 54, Brzozowa, Katowicka od 44 do 62, Aleja Korfantego od 67 do 105 i od 113 do 125, Morwowa, Kaktusów, Grabowa, Plac Gwarków, Osikowa, Olchowa, Cedrowa, Cisowa, Owocowa, Brzozowa, Jesionowa, Konduktorska, Aleja Korfantego od 66 do 104

starszy inspektor

Mariusz Machała
M: +48 512 215 186

REJON 19

ULICE:

Wajdy, Modrzewiowa, Wiązowa, Karoliny, Leopolda, Ludwika, Plac Wajdy, Katowicka nr od 2 do 38, Hoppego,Blachnickiego, Na Obrzeżu, Ordona, Górna, Kraszewskiego, Bończyka, Katowicka od 29 do 65, Aleja Korfantego od 35 do 63, Olimpijska, Rondo im. Gen. Ziętka, Roździeńskiego 1, Dudy Gracza od ul. Chorzowskiej do Katowickiej, Aleja Korfantego od 34 do 64, Markiefki od 32 do 96, Nadgórników, Ścigały, Mieroszewskiego, Kopalniana, Żogały, Piotra, Kowalska, Kręta, Grabonia, Sztygarska, Zakopiańska, Morawska, Markiefki od 29 do 89, Wrocławska,Krakusa,Nowa,Węglana, Normy, Ryszarda, Koniarkowej, Wróblewskiego

młodszy specjalista

Henryk Brzoza
M: +48 512 209 349

REJON 20

ULICE: 

Podhalańska, Lubuska, Sandomierska, Słowiańska, Łużycka, Karpacka, Kurpiowska, Nowotarska, Wiślana, Kujawska, Bohaterów Monte Cassino od skrzyżowania z ul.Wrocławską do skrzyżowania z ul. Leopolda, Wiertnicza, Techników Popiełuszki, Szwedzka, Le Ronda od nr 23 do nr 87, Roździeńskiego od nr 91 do nr 189, Strzelców Bytomskich, Le Ronda od 1 do 21 nieparzyste oraz od 2 do 98 parzyste, Al. Niepodległości, Stacyjna, Pitery, Grzegorzka, Żwirowa, Wyrobiskowa, Żniwna, Pl. Żołnierzy Września, Al. Rożdzieńskiego od 191 do końca nieparzyste, Pod Młynem, Dytrycha, Żyzna, Milowicka, Hallera od 71 nieparzyste i 72 parzyste, Międzyblokowa, Biniszkiewicza, Budowlana, Siemianowicka, Styczniowa, Siwka, Majora Henryka Dobrzańskiego "Hubala"

młodszy strażnik

Anna Zegan
M: +48 512 2029 373

 

 

REJON 21

 

ULICE:

Gliwicka od 45 do 109, od 44 do 90, Żelazna od 20 do 24, 21, Narutowicza, Pośpiecha, Bogusławskiego, 18-go Sierpnia, Zarębskiego, Macieja, Ledóchowskiego, Marcina, Grundmana, Gliwicka od 92 do 140a, od 111 do 159, Janasa, Gminna, Ondraszka, Klimczoka, Wolnego, Zamułkowa, Anioła, Szewczenki, Plac Londzina, Bocheńskiego od 34 do 52, Gliwicka od 146 do 184, od 161 do 217, Pokoju, Wolskiego, Tokarska, Kupca, Lelewela, Wyplera, Bocheńskiego, Gliwicka od 186 do 312, od 219 do 275, Ślusarska, Lisa, Wiśniowa, Skrzeka, Badury, Kempy, Borysa, Grządziela, Czoika, Ciemały, Dudka, Cholewy, Koczeby, Mamoka, Musialika, Piechy, Park Załęski, Świętego Jana Pawła II

starszy strażnik

 Adrian Dudek
M: +48 512 209 459

REJON 22

ULICE: 

Obroki od 43 do 109 i od 84 do 90, H. Dulęby od 1do 7, Witosa 4, Pukowca 25, Kossutha, Sławka


starszy strażnik


Adrian Dudek
M: +48 512 209 459

 

REJON 23

ULICE: 

Grabskiego od 5 do 29a, Kwiatkowskiego od 4 do 30a, Witosa od 16 do 38a, Barlickiego od 7do 21a i od 4 do 4a, Plac Świętego Herberta, Rataja od 2 do 16a, Mościckiego od 1do 9a i od 6 do10a, Bardowskiego od 2 do 10b i od 3 do 3d, Witosa od 3do 23, Ossowskiego od 2 do 46, Chodnikowa 33, Ścianowa 6 i od 9 do 13a, Kochłowicka 101, Bocheńskiego od 67 do 125 i od 56 do 104, Wyciągowa 6, Kolońska, Żeliwna od 26 do 38 i od 31 do 43, Pukowca od 3 do 23,Relaksowa, Tadeusza Michejdy

 

młodszy strażnik

Michalina Wolańska
M: +48 512 209 991

 

 

 

REJON 24

ULICE:

Zawiszy Czarnego, Mieszka I, Chorzowska, Tysiąclecia 41-47, Wranza Waxmana, Aleja Księcia Henryka Pobożnego, Tysiąclecia 12, Plac Podwyższenia Krzyża, Świętego Jana Pawła II, Chrobrego od 2 do 24, od 5 do 25, Chrobrego od 26 do 38, od 29 do 43, Tysiąclecia od 78 do 80, Ułańska od 5a do 11, od 12 do 16, Tysiąclecia od 82 do 92, Al. Księżnej Jadwigi Śląskieji.

strażnik

Maciej Badura
M: +48 512 209 964

REJON 25

ULICE: 

Piastów od 3 do 13, Bracka 21, Żelazna, Aleja Bolesława Krzywoustego 2, 4, 6, Tysiąclecia 1, 3, 4, 5, 6, 13, 15, 19, 21, 23, Henryka Brodatego, Chorzowska od 100 do 216, Park Bederowiec, Bederowiecka, Wąska, Księdza Karola Żmija, Johna Baildona od 61 do 63, Piastów od 6 do 26, 17, Aleja Krzywoustego od 7 do 13, Tysiąclecia 7, 9, 11, 25, 27, 29, 31,33, 35, 37, 39, Króla Władysława Jagiełły, Plac Ronalda Reagan

 

 strażnik

 Maciej Badura 

M: +48 512 209 964

REJON 26

ULICE:  

Kochłowicka od 63 do 105, Upadowa od 12 do 12e, Brygadzistów od 10 do 82a i od 19 do 31, Dobrego Urobku od 1 do 36, Załęska Hałda od 1 do 35 i od 4 do 80, Feliksa Bocheńskiego 149, 147, Przekopowa od 1 do 88, Wrębowa od 1 do 17, Przodowników od 10 do 90, i 102, 122, 124, 130, 130d, Kombajnistów od 17 do 41, Strzałowa 1, 17, Szadoka od 6 do 10, 20  oraz od 17 do 59 b, Stroma od 1 do 10, Zgody od 1 do 23 i od 2 do 20, Załęska od 1 do 49, i od 32 do 58, Wincentego Pola od 2 do 42 i od 65 do 95, Edwarda Bugli od 2 do 4 i 3, Rycerska od 4 do 6, Szybowa od 2 do 4a, Boczna 2, Dolna, Plac NSZZ Solidarność, Mikołowska od 113 do 131, Mikołowska od 100 do 150, Ligocka od 3 do 7b, 9 z Wujka od 2 do 2d, Wincentego Pola od 7 do 65, Józefa Gallusa od 4 do 24 i od 5 do 15, Brynowska od 10 do 86, Tadeusza Kościuszki od 101 do 177, Górnośląska (brak numerów), Dworska od 1 do 19 i 10, Środkowa od 1 do 5, Czesława Miłosza od 1 do 31 i od 2 do 24, Emanuela Imieli od 1 do 17 i od 2 do 10, Ildefonsa Gałczyńskiego od 1 do 23 i od 2 do 24, Kazimierza Skiby od 1 do 13 i od 2 do 18, Grzegorza Fitelberga od 1 do 33 i od 2 do 40, Rudomila Różyckiego od 1 do 37 i od 2 do 50, Parkowa od 1 do 7, Piękna od 7 do 58 i od 6 do 64, Wilcze Kąty od 55 do 61, Ligocka 2-16, Rolna od 10 do 60, Ligocka od 66 do 92, Hetmańska , Średnia od 10 do 18 i 9, Tomasza od 9 do 25 i od 12 do 24b, Filarowa od 1 do 37 i od 2 do 30, Jana Dzierżonia 13 i 20, Wozaków od 1 do 47 i od 2 do 34, Wodospady od 11 do 47 i od 4 do 50, Rębaczy 1 i 2, Pokładowa od 1 do 17a i od 2 do 18, Leśmiana od 3 do 15 i od 4 do 18, Marii  Dąbrowskiej od 1 do 21 i od 12 do 28, E. Emilii Orzeszkowej od 2 do 24, Gabrieli  Zapolskiej od 3 do 27 i od 2 do 28, Stefana Jaracza od 9 do 17 i od 2 do 10, Leopolda Staffa od 1 do 33 i od 4 do 40, Zbigniewa Herberta od 1 do 23 i od 2 do 40, Zofii Kossak-Szczuckiej od 1 do 55 i od 2 do 36, Połomińska od 3 do 9, Brynowska od 25 do 69, Kępowa od 16 do 56 i od 9 do 45,  Kazimierza Kluzika od 9 do 31 i od 10 do 34, Św. Teresy od 1 do 29 i od 2 do 22, Lubiny od 4a do 26 i od 9 do 23, Modrzejewskiej od 2 do 18 i od 9 do 15, Parczewskiego od 18 do 32 i od 19 do 35, Emila Zegadłowicza od 8 do10, Konstantego Woźniczki od 15 15a  do 55, Rolna od 15 do 61 i od 4 do 8a, Kredytowa od 7 do 17 i 8, Tadeusza Kościuszki od 189 do 191c i 205, Hetmańska od 20 do 36 i od 1 do 15, Średnia 3 i 8, Jana  Dzierżonia od 7 do 9, Karola Adwentowicza, Wozaków 39 i 48, Wodospady od 54 do 64a i od 49 do 67c, Kazimierza Gołby od 2 do 4c i od 3 do 3c, Poetów od 4 do 18 i od 21 do 31, Literatów od 12 do 12 i od 1 do 13, Władysława Orkana od 7a do 23c i od  2 do 10c, Jana Przyklinga od 1 do 9 i od 2 do 26, Józefa  Ligęzy od 6 do 18 i od 5 do 11b, Nasypowa od 4 do 20f i od 1 do 11a, Jakuba Grzyśki od 1 do 21c i od 2 do 16, Nasypowa 1 do 65, Kochłowicka, Okrężna, Plac Bernarda Poloka, Ligocka 3-7, Parkowa 1-7.

starszy strażnik

Marek Wilk
M: +48 512 209 718

 

 

 

REJON 27

ULICE:   

Piotrowicka od 58 do 118 i od 45 do 121, Panewnicka od 2 do 90, Smolna od 2 do 8 i od 9 do 13, Żeromskiego od 1 do 8, Grunwaldzka od 1 do 8a i od 1 do 7, Franciszkańska od 2 do 48 i od 1 do 67, Teofila Bromboszcza od 2 do 16 i od 1 do 17, Emerytalna od 2 do 26 i od 1 do 17, Związkowa od 2 do 20 i od 5 do 19, Ojca Karola Bika od 4 do 8 i od 7 do 9, Plac Ojca Justyna Widucha, Kijowska od 2 do 68, Książęca od 4 do 22 i od 1 do 29, Zagrody od 2 do 26 i od 1 do 27,Plac Braci Mniejszych 1 do 3a,  Stanisława Hadyny 20, Kijowska od 37 do 97, Krucza od 52 do 82, Józefa Płochy od 2 do 38 i 5 do 35, Zielona od 2 do 4 i od 1 do 5,  Józefa Wybickiego (brak posesji), Wybickiego od 21 do 75, Grzesika od 2 do 8 i od 1 do 33, Jutrzenki od 1 do 7, Szafirowa od 1 do 7 i od 8 do 20, Urocza od 5 do 9 i od 6 do 8, Sielska od 2 do 10 i od 5 do 9, Jakuba Szojdy od 3 do 55 i od 2 do 14, Łanowa od 8 do 10 i od 3 do 7, Ogrodowa od 3 do 29 i od 2 do 22, Włodzimierza Majakowskiwego od 2 do 14 i od 1 do 9, Jana Heweliusza od 2 do 32 i od 9 do 47, Rzeczna (brak posesji), Nad Strumieniem od 1 do 7, Twarda od 7 do 19 i od 6 do 14, Braci Wieczorków od 1 do 29 i od 2 do 26, Nizinna od 2 do 12, Zamiejska od 3 do 28, Panewnicka od 73 do 157 i od 96 do 172, Ludowa od 6 do 14, Japońska od 3 do 15 i od 8 do 14, Koreańska od 3 do 35 i od 4 do 26, Krucza od 1 do 83 i od 2 do 44, Mała od 9 do 25 i od 4 do 22, Radomska od 1 do 15 i od 4 do 8, Kokociniec od 1 do 11 i od 2 do 6, Stolarska od 5 do 17 i od 4 do 14, Kazimierza Wielkiego od 1 do 17 i od 6 do 22,  Karola Chodkiewicza od 2 do 26 i od 1 do 5, Cieszyńska od 1 do 5 i od 2 do 8, Ustrońska od 1 do 7 i od 2 do 8, Rybacka od 2 do 8, Rogosza od 2 do 6 i od 1 do 5, Plac Klasztorny, Ostrawska, Edmunda  Bojanowskiego, Gen Mariusza Zaruskiego, Plac Ks. Rafała Grządziela. 


aplikant


Ladislaw Stancik
M: +48 512 209 910

 

 

 

REJON 28

ULICE: 

Tadeusza Kościuszki 215 do 339, Kłodnicka od 6 do 84 i od 7 do 85d, Stara Kłodnicka od 2 do 56 i od 3 do 43, Kolejowa od 1 do 19 i 20, Stalowa 1 do 12, Sarmacka od 2 do 18 i od 5 do 7, Zadole od 66 do 78 i od 65 do 67,Aleksandra  Rzeszutki od 1 do 13, Stefana Stoińskiego od 1 do 25 i od 2 do 12, Tadeusza Saloniego od 2 do 18 i od 9 do 11,Tadeusza  Kalinowskiego od 4 do 12 i 7, Zbigniewa Cybulskiego od 1 do 7 i od 4 do 12, Bolesława Mierzejewskiego od 1 do 25 i od 2 do 24, Kazimierza Opalińskiego od 2 do 10 i od 1 do 7, Jana  Kiepury od 2 do 10 i od 1 do 7, Zielonogórska od 1 do 25 i od 2 do 44, Kołobrzeska od 27 do 29b, szlak kolejowy od ul. Zadole do ul. Piotrowickiej, Armii Krajowej od 41 do 51 i od 42 do 52, Stanisława Małachowskigo 24 do 34 i 41 do 55, Tadeusza Kościuszki od 253 do 289 nieparzyste, Podlaska 24, Panewnicka od 1 do 13, Piotrowicka od 38 do 50c, Słupska od 18 do 24 i od 1 do 21, Koszalińska od 2 do 20 i od 1 do 37, Świdnicka od 1 do 41 i od 2 do 38, Kołobrzeska od 8 do 30 i od 15a do 23d, Skwer Wilibalda Winklera, Zadole od 1 do 37 i od 4 do 60, Gdańska od 1 do 21a i od 2 do 22, Gorzowska od 6 do 8, Gajowa od 2 do 16 i od 3 do 19, Komandorska od 1 do 12, Piotrowicka od 14 do 32, Słupska od 2 do 14, Koszalińska od 24 do 44, Żołnierska od 15 do 25 i od 10 do 24, Armii Krajowej /od 1 do 39/, Polarna od 2 do 32, Gajowa 19 nieparzyste, Chełmska /cała/, Noskowskiego od 2 do 10 i od 1 do 7, Plac Miast Partnerskich.

 specjalista

Magdalena Sokołowska
M: +48 512 210 079

 

 

 

 

REJON 29

ULICE:  

Panewnicka od 21 do 67, Harcerska od 1 do 35 i od 2 do 34, Bieszczadzka od 1 do 23, Mazurska od 2 do 10, Kaszubska od 1 do 13 i od 2 do 18, Pomorska od 2 do 10 i od 3 do 13, Wileńska od 1 do 37 i od 2 do 22, Mazowiecka od 2 do 16 i od 3 do 17, Poleska od 1 do 29 i od 2 do 40, Huculska od 1 do 35 i od 2 do 34, Małopolska od 1 do 31 i od 2 do 34, Piotrowicka od 11 do 39, Śląska od 3 do 41a i od 6 do 36b, Bronisławy od 1 do 35 i od 2 do 30b, Warmińska od 9 do 19c i od 10 do 20, Medyków od 1 do 27 i od 12 do 32, Wczasowa od 2 do 18, Plac Kornela Gibińskiego 


aplikant


Natalia Tabaka
M: +48 512 209 958

 

 

REJON 30

ULICE: 

Panewnicka od 180 do 384 i od 155 do 463, Ludowa od 1 do 31 i 14-28, Smoleńska od 4 do 34 i od 1 do 21, Gromadzka od 27 do 59 i od 14 do 36, Wietnamska od 57 do 79 i od 52 do 82, Bałtycka od 31 do 101 i od 6 do 186, Partyzantów od 1 do 9, Wymysłów Tylna od 4 do 10, Wymysłów od 1 do 3 i 4 do 20, Południowa (brak posesji), Generała Józefa Bema od 39 do 59 i 38 do 64, Ziębowa od 1 do 7 i 2 do 14, Ustronna od 3 do 9 i 2 do 12, Jęczmienna od 1 do 11 i 2 do 6, Cienista od 1 do 17 i 2 do 6, Owsiana od 11 do 57 i 2 do 66, Kuźnicka od 1 do 59 i 4-42, Łąkowa od 5 do 35 i 4 do 28, Koszykowa 1 do 23 i 2-18, Śmiłowicka od 2 do 44 i od 1 do 25, Gorzycka od 2 do 14, Gaszowiecka / brak posesji/, Armii Krajowej /od 4 do 40, Adama  Asnyka od 3 do 21 i 2-32, Jeżynowa od 2 do 10, Kosynierów od 4 do 24, Malinowa od 1 do 31, Paproci od 1 do 19 i 6 do 8, Poziomkowa od 4 do 48 i od 1 do 9, Skrzypów od 1 do 31, Studencka od 15 do 19 i od 16 do 20, Śląska od 70 do 88 i 75, Traktorzystów od 1 do 35 i od 2 do 42, Widłaków od 2 do 32 i od 1 do 23, Borówkowa od 1 do 13 i 2 do 24, Zamiejska od 3 do 21 i 22 do 28 

młodszy strażnik

Iwona Rabsztyn
M: +48 512 210 103

 

 

2019 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla