Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version

Dla mieszkańców

QRK3Y1gCbNLqgtxTK_5qsXFrpARtud5QWpZ8TKbw6xMxpWykVC_j11pmk61KPGhse-RkX2CCbrJuqrTKCBvguw

Dp92-mLGTGm-2hwoUZyfOnMCJpoWZHXR9XpjTxGUXccxpWykVC_j11pmk61KPGhse-RkX2CCbrJuqrTKCBvguw

AMUO5zMcfdsMfTKzvtsvtNUvliVgVvw7Eah5grddmc8xpWykVC_j11pmk61KPGhse-RkX2CCbrJuqrTKCBvguw

e4fmOSyzF7PSF0kZLGwCQRMWXra3prmS7a0qJvVYrJQxpWykVC_j11pmk61KPGhse-RkX2CCbrJuqrTKCBvguw

GaCV7hZ8bu-AU7Omih4254zgKq5ZZk_7yUEksIaV_YIxpWykVC_j11pmk61KPGhse-RkX2CCbrJuqrTKCBvguw

2kX3sTqH7APJcg5f9g3NnZOHTnCSf7rc8arI0G1QkhMxpWykVC_j11pmk61KPGhse-RkX2CCbrJuqrTKCBvguw

Po drodze nam z Lego

O programie

Katowicka Straż Miejska w swych działaniach kładzie duży nacisk na edukację najmłodszych mieszkańców naszego miasta w zakresie bezpieczeństwa i zachowań prospołecznych.

W tym celu Zespół Prewencji Szkolnej po programie "Z bajką bezpieczniej" oraz "I ja mogę zostać bohaterem" wprowadza do swojej oferty programowej kolejne zajęcia dla przedszkolaków oraz uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Korzystając z naszych wcześniejszych doświadczeń, które pokazały, że najskuteczniejszym środkiem pracy z tak szczególną grupą odbiorców jaką są dzieci jest zabawa również nowe zajęcia oparte są na tej metodzie. Dlatego też do nauki podstawowych zasad bezpiecznego poruszania sie po drodze funkcjonariusze wykorzystują klocki LEGO.

Mając świadomość, iż dzieci, jako piesi uczestnicy ruchu, stają się często ofiarami wypadków prowadzimy zajęcia z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez zabawę miasteczkiem ruchu drogowego zbudowanym z klocków LEGO, gdzie uczestnicy poznają zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, podstawowe znaki drogowe oraz inne zasady bezpieczeństwa.

Mamy nadzieję, że pogadanki z wykorzystaniem zestawów LEGO będą dla najmłodszych dużą atrakcją,  a poprzez aktywne uczestniczenie w zajęciach dzieci będą przyswajały niezwykle ważną dla ich bezpieczeństwa wiedzę z zakresu ruchu drogowego. Zajęcia prowadzone są przez funkcjonariuszy Zespołu Prewencji Szkolnej Straży Miejskiej w przedszkolach i szkołach podstawowych.

Już pierwsze spotkania z dziećmi pokazały, że ustawienie miasteczka ruchu drogowego z wcześniej przygotowanych elementów LEGO jest dla najmłodszych świetną zabawą, a dzięki aktywnemu uczestniczeniu w zajęciach chętnie i szybko przyswajają zasady, które pozwolą uchronić je przed niebezpieczeństwami czyhającymi na nich na drodze.

2020 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry