Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version

Po drodze nam z Lego

O programie

Katowicka Straż Miejska w swych działaniach kładzie duży nacisk na edukację najmłodszych mieszkańców naszego miasta w zakresie bezpieczeństwa i zachowań prospołecznych.

W tym celu Zespół Prewencji i Profilaktyki Społecznej po programie "Z bajką bezpieczniej" oraz "I ja mogę zostać bohaterem" wprowadza do swojej oferty programowej kolejne zajęcia dla przedszkolaków oraz uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Korzystając z naszych wcześniejszych doświadczeń, które pokazały, że najskuteczniejszym środkiem pracy z tak szczególną grupą odbiorców jaką są dzieci jest zabawa również nowe zajęcia oparte są na tej metodzie. Dlatego też do nauki podstawowych zasad bezpiecznego poruszania sie po drodze funkcjonariusze wykorzystują klocki LEGO.

Mając świadomość, iż dzieci, jako piesi uczestnicy ruchu, stają się często ofiarami wypadków prowadzimy zajęcia z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez zabawę miasteczkiem ruchu drogowego zbudowanym z klocków LEGO, gdzie uczestnicy poznają zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, podstawowe znaki drogowe oraz inne zasady bezpieczeństwa.

Mamy nadzieję, że pogadanki z wykorzystaniem zestawów LEGO będą dla najmłodszych dużą atrakcją,  a poprzez aktywne uczestniczenie w zajęciach dzieci będą przyswajały niezwykle ważną dla ich bezpieczeństwa wiedzę z zakresu ruchu drogowego. Zajęcia prowadzone są przez funkcjonariuszy Zespołu Prewencji I Profilaktyki Społecznej  Straży Miejskiej w katowicach w przedszkolach i szkołach podstawowych.

Już pierwsze spotkania z dziećmi pokazały, że ustawienie miasteczka ruchu drogowego z wcześniej przygotowanych elementów LEGO jest dla najmłodszych świetną zabawą, a dzięki aktywnemu uczestniczeniu w zajęciach chętnie i szybko przyswajają zasady, które pozwolą uchronić je przed niebezpieczeństwami czyhającymi na nich na drodze.

2024 © Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry