Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

Łam bariery, nie przepisy!!!

2012-12-15, Sobota

Funkcjonariusze katowickiej Straży Miejskiej po raz kolejny czynnie włączyli się w realizację projektu „Miejska Dżungla” prowadzonego przez Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miasta Katowice. Celem tego projektu jest łamanie barier mentalnych i stereotypów występujących w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi, zwrócenie uwagi na bariery architektoniczne przeszkadzające osobom niepełnosprawnym w pełnym uczestnictwie w życiu społecznym. 
W ramach tego projektu w dniu dzisiejszym, 15 grudnia br. na terenie naszego miasta została przeprowadzona akcja parkingowa, w trakcie której dzieci ze szkół i harcerze we współpracy
z funkcjonariuszami katowickiej Straży Miejskiej  i Komendy Miejskiej Policji sprawdzali na parkingach przy centrach handlowych, czy kierowcy parkujący na miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych posiadają ważne karty parkingowe dla osób niepełnosprawnych oraz czy są one użytkowane przez osoby do tego uprawnione. W tym dniu funkcjonariusze przeprowadzali wzmożone patrole miejsc parkingowych, a przypadku stwierdzenia faktu bezprawnego parkowania uczniowie katowickich szkół wkładali za wycieraczkę pojazdu ulotkę akcji. Ponadto rozdawane były wklejki do samochodów „Nigdy nie parkuję w miejscu dla osoby niepełnosprawnej” dla osób popierających akcję. Akcja parkingowa organizowana jest nie przypadkowo w okresie przedświątecznym, ponieważ jest to okres szczególnie uciążliwy dla osób niepełnosprawnych. Wzmożony ruch w sklepach powoduje, iż na parkingach brakuje wolnych miejsc.
PRZYPOMINAMY, że funkcjonariusze mają prawo nałożyć grzywnę w ramach postępowania mandatowego oraz odholować pojazd, który zaparkuje na miejscu dla niepełnosprawnych nie mając do tego uprawnień. Za to wykroczenie zgodnie z taryfikatorem przewidziana jest grzywna w wysokości 500 zł  oraz 5 punktów karnych.

lista aktualności

2023 © Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry