Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

Wsparcie dla dzieci z ochronki charytatywnej

2013-02-11, Poniedziałek
 

Wiele rodzin żyjących tuż obok nas znajduje się w trudnej sytuacji finansowej. Często brakuje im rzeczy uznawanych powszechnie za podstawowe. A przecież każdy z nas ma w domu różne przedmioty w całkiem dobrym stanie, z których już nie korzysta. Z tych niepotrzebnych rzeczy można zrobić użytek i oddać je właśnie potrzebującym rodzinom. Funkcjonariusze katowickiej Straży Miejskiej pokazali, że mają serca i chcą się nimi dzielić z innymi. Swoją pomocą objęli najmłodszych mieszkańców Świętochłowic. 
Akcję mającą na celu pomoc dzieciom, które na co dzień korzystają ze wsparcia i opieki Ochronki Charytatywnej przy parafii MB Różańcowej w Świętochłowicach zainicjowała jedna z katowickich strażniczek miejskich. Funkcjonariuszka dostrzegła ogromne potrzeby tej placówki i postanowiła przyłączyć się do pomocy dzieciom z najbiedniejszych rodzin. Swoją empatią i zaangażowaniem zaraziła także innych. Zasada  była prosta. Należało zebrać odzież dla dzieci i wszystko jedno czy była ona nowa czy używana.  Liczyło się tylko to, że każda sztuka odzieży to ogromna pomoc. Cel został osiągnięty, gdy na twarzach dzieci pojawiły się uśmiechy.
To wielka sztuka umieć dzielić się z innymi. Jako strażnicy miejscy staramy się dostrzec krzywdę ludzką i w każdym przypadku, o ile to możliwe, służymy wsparciem.

lista aktualności

2024 © Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry