Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

Bezpieczne ferie ze strażą miejską

2013-02-14, Czwartek
 

Ferie to dla dzieci szczególna okazja do odpoczynku i zabawy. Beztroskie zabawy na śniegu, szaleństwa na sankach i nartach a także akrobacje na lodowisku. Nie trudno wtedy o wypadek, tym bardziej, że pomysłowość dzieci nie ma granic.  Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych najmłodszych mieszkańców funkcjonariusze Zespołu Prewencji Szkolnej katowickiej Straży Miejskiej tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych prowadzili w placówkach oświatowych zajęcia mające na celu przygotowanie dzieci do bezpiecznego wypoczynku.  Strażnicy uświadamiali dzieciom, iż z pozoru beztroskie zabawy na sankach, nartach czy łyżwach mogą być niebezpieczne jeśli odbywać się będą w sposób bezmyślny i w miejscach do tego nieprzeznaczonych. Funkcjonariusze przypomnieli także jak należy zachować się, jeśli przydarzy się nieszczęśliwy wypadek i konieczne będzie wezwanie pomocy. 

Często to strażnicy goszczą w placówkach oświatowych, jednakże we wtorek 12 lutego br. to naszą siedzibę odwiedzili niezwykli goście- dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 23 w Katowicach wraz z opiekunami. Podczas tej wizyty przedszkolaki poznały tajniki pracy strażnika miejskiego oraz zobaczyły elementy umundurowania. Nasi goście mieli także możliwość, aby zasiąść za kierownicą radiowozu, co szczególnie spodobało się chłopcom. Po zwiedzeniu siedziby dzieci zostały zaproszone do sali konferencyjnej, gdzie strażnicy przygotowali wioskę z uwielbianych przez dzieci klocków LEGO. Nie sposób bowiem przy takiej okazji nie wspomnieć o zasadach bezpiecznej zabawy szczególnie w okresie ferii. Na koniec wizyty dla przedszkolaków przygotowano specjalną niespodziankę. Dzieci mogły zobaczyć krótki pokaz umiejętności naszych psów służbowych, co stanowiło dla nich największą atrakcję.  Uśmiechy na twarzach dzieci świadczyły o tym, że spotkanie było udane.


Natomiast wczoraj, 13 lutego br. w ramach akcji „Kibicuję Fair Play z Bezpieczeństwem”. funkcjonariusze odwiedzili Dom Dziecka „Zakątek”. Akcja przygotowana przez funkcjonariuszy katowickiej Straży Miejskiej, policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Katowicach oraz  Klub Sportowy GKS Katowice miała na celu aktywne i bezpieczne spędzanie czasu wolnego. Najmłodsi mieszkańcy poprzez zabawę zostali zapoznani z podstawowymi zasadami bezpiecznego poruszania się po drodze.


Przed uczniami jeszcze drugi tydzień ferii. Aby czas zimowego wypoczynku dostarczył radosnych i niezapomnianych wrażeń pamiętajmy o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

lista aktualności

2023 © Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry