Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

Niebezpieczne odpady w Szopienicach

2013-04-25, Czwartek

W środę 24 kwietnia br. przy ulicy 11- Listopada w Szopienicach swoje czynności prowadzili strażnicy miejscy, strażacy oraz pracownicy Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego. Wszystko to za sprawą wykrytego przez katowicką Straż Miejską procederu podrzucenia niebezpiecznych odpadów medycznych.
Wczoraj podczas patrolu ulicy 11-Listoapada strażnicy dostrzegli stertę świeżo podrzuconych śmieci. Okazało się, że wśród porozrzucanych styropianowych i kartonowych opakowań znajdują się także groźnie wyglądające fiolki i próbki z nieznaną substancją. Tuż obok nich leżały płytki Petriego, które służą do badań laboratoryjnych pleśni i grzybów. Mając na uwadze powagę sytuacji mundurowi powiadomili o tym fakcie odpowiednie instytucje, a miejsce niebezpiecznego znaleziska natychmiast odpowiednio zabezpieczyli przed dostępem osób postronnych. Po kilku minutach na miejsce przybyli strażacy z Jednostki Ratownictwa Chemicznego. Wszystkie znalezione na miejscu próbki zostały poddane szczegółowej analizie, a następnie zutylizowane. Zaś do usunięcie pozostałych odpadów strażnicy zobowiązali osobę odpowiedzialną za ten teren.
Aż strach pomyśleć co mogłoby się wydarzyć, gdyby na takie znalezisko natrafili najmłodsi mieszkańcy naszego miasta, gdyż kontakt z tego typu odpadami może być niebezpieczny dla człowieka. Jednak dzięki szybkiej interwencji i skutecznym działaniom wyeliminowane zostało ewentualne zagrożenie.

lista aktualności

2024 © Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry