Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

Dzieci z Chorzowa z wizytą u strażników miejskich

2013-04-30, Wtorek

Katowicka Straż Miejska od wielu lat prowadzi szeroką działalność profilaktyczną. Funkcjonariusze Zespołu Prewencji Szkolnej każdego dnia goszczą w katowickich placówkach oświatowych ucząc, bawiąc i informując. Tym razem jednak to dzieci odwiedziły strażników miejskich.
W ubiegłym tygodniu do siedziby katowickiej Straży Miejskiej przybyli niecodzienni goście - uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Chorzowie wraz z opiekunami. Na początku odwiedzin dzieci zostały zaproszone do sali konferencyjnej, gdzie funkcjonariusze przygotowali miasteczko z uwielbianych przez najmłodszych klocków LEGO. Poprzez zabawę nasi goście uczyli się zasad, które pozwolą im bezpiecznie uczestniczyć w ruchu drogowym. Dzieci brały czynny udział w spotkaniu zadając liczne pytania na tematy związane z bezpieczeństwem oraz pracą strażnika miejskiego. Po zakończonej zabawie nadeszła pora na zwiedzanie siedziby. Uczniowie w ciszy i skupieniu podglądali funkcjonariuszy w trakcie wykonywania codziennych obowiązków. Największe wrażenie na naszych gościach wywarło stanowisko dyżurnego, gdzie mogli zobaczyć jak wygląda wyposażenie techniczne oraz usłyszeć nawiązanie łączności z patrolami pracującymi  w terenie.
A na zakończenie spotkania nasi goście otrzymali drobne upominki, w tym między innymi odblaskowe zawieszki, z numerami telefonów alarmowych, które stanowią bardzo ważny element bezpieczeństwa - chronią dzieci jako pieszych uczestników ruchu drogowego. Dzieci wychodziły z siedziby pełne wrażeń.
Jest nam bardzo miło, że nasze programy profilaktyczne cieszą się uznaniem nie tylko w katowickich placówkach oświatowych, ale także zainteresowały pedagogów z okolicznych miast.

lista aktualności

2024 © Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry