Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

Nietrzeźwa matka opiekowała się dwuletnią córką

2013-06-09, Niedziela

Niemal 3 promile alkoholu miała w organizmie ciężarna kobieta, która w środę wyszła ze swoją 2-letnią córką na zakupy. O sprawie katowicką Straż Miejską powiadomiła zaniepokojona mieszkanka dzielnicy Załęże, która miała podejrzenia co do stanu trzeźwości kobiety, która miała pod swoją opieką małe dziecko.
Do zdarzenia doszło wczoraj, 8 maja br. krótko po godzinie 17. Ulicą Gliwicką spacerowała matka wraz ze swoją córką. W pewnej chwili dziecko wypadło jej z wózka na chodnik. Całe zajście obserwowała zaniepokojona kobieta, która bez chwili wahania powiadomiła dyżurnego straży miejskiej. Z jej relacji wynikało, że ciężarna kobieta mająca pod opieką małe dziecko jest prawdopodobnie pod wpływem działania alkoholu. Strażnicy natychmiast udali się we wskazane miejsce. 36-letnią matkę funkcjonariusze ujawnili w jednym ze sklepów. Kobieta, od której wyczuwalna była silna woń alkoholu miała spore problemy z poruszaniem się. Nieodpowiedzialna matka przyznała, że córka kilkakrotnie wypadła jej z wózka. Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe, aby sprawdzić stan zdrowia 2-letniej dziewczynki i jej matki, będącej w 5 miesiącu ciąży. Na szczęście dziecko nie posiadało żadnych widocznych obrażeń i nie wymagało hospitalizacji.
Policjanci z VII Komisariatu Policji w Katowicach będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności wczorajszego zdarzenia. Jeśli okaże się, że matka swoim zachowaniem mogła narazić dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia, to może grozić jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

lista aktualności

2024 © Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry