Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Nietrzeźwa matka opiekowała się dwuletnią córką

2013-06-09, Niedziela

Niemal 3 promile alkoholu miała w organizmie ciężarna kobieta, która w środę wyszła ze swoją 2-letnią córką na zakupy. O sprawie katowicką Straż Miejską powiadomiła zaniepokojona mieszkanka dzielnicy Załęże, która miała podejrzenia co do stanu trzeźwości kobiety, która miała pod swoją opieką małe dziecko.
Do zdarzenia doszło wczoraj, 8 maja br. krótko po godzinie 17. Ulicą Gliwicką spacerowała matka wraz ze swoją córką. W pewnej chwili dziecko wypadło jej z wózka na chodnik. Całe zajście obserwowała zaniepokojona kobieta, która bez chwili wahania powiadomiła dyżurnego straży miejskiej. Z jej relacji wynikało, że ciężarna kobieta mająca pod opieką małe dziecko jest prawdopodobnie pod wpływem działania alkoholu. Strażnicy natychmiast udali się we wskazane miejsce. 36-letnią matkę funkcjonariusze ujawnili w jednym ze sklepów. Kobieta, od której wyczuwalna była silna woń alkoholu miała spore problemy z poruszaniem się. Nieodpowiedzialna matka przyznała, że córka kilkakrotnie wypadła jej z wózka. Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe, aby sprawdzić stan zdrowia 2-letniej dziewczynki i jej matki, będącej w 5 miesiącu ciąży. Na szczęście dziecko nie posiadało żadnych widocznych obrażeń i nie wymagało hospitalizacji.
Policjanci z VII Komisariatu Policji w Katowicach będą szczegółowo wyjaśniać okoliczności wczorajszego zdarzenia. Jeśli okaże się, że matka swoim zachowaniem mogła narazić dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia, to może grozić jej kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

lista aktualności

2020 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry