Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

Wataha dzików na osiedlu Odrodzenia

2013-10-10, Czwartek

W ubiegłym tygodniu osiedle Odrodzenia w Katowicach odwiedzili nieproszeni goście. Po alejkach i ulicach spacerowały dwie lochy ze swoimi młodymi. Do takich wędrówek dzikich zwierząt dochodzi coraz częściej, a przyciągają je sami mieszkańcy dokarmiający zwierzęta. Doprowadziło to do sytuacji, w której zwierzęta te zamiast poszukiwać pożywienia w swoim naturalnym środowisku pojawiają się na terenach zamieszkałych przez ludzi, niszcząc ogródki, trawniki, a także, co w tym przypadku najważniejsze, stwarzając zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców.
O dzikach wędrujących w okolicach ulicy Spokojnej dyżurnego katowickiej Straży Miejskiej zawiadomili zaniepokojeni mieszkańcy. Na wysłany na miejsce patrol czekało nie lada wyzwanie, bowiem jak okazało się wędrówkę urządziły sobie dwie lochy wraz z dziesięciorgiem swoich młodych. Pojawienie się dzikich zwierząt na terenach zabudowanych stwarzało zagrożenie dla mieszkańców, w związku z czym niezbędna była szybka interwencja strażników miejskich. Zwierzęta nie chciały łatwo ustąpić. Ostatecznie jednak funkcjonariusze bezpiecznie przeprowadzili dzikich gości w obszary zalesione.

Informacje o pojawiających się dzikach na ulicach i posesjach w naszym mieście można zgłaszać do Straży Miejskiej w Katowicach, pod bezpłatny, całodobowy numer 986. Jednocześnie zwracamy uwagę, aby nie dokarmiać dzików. Skutkować to może poszerzeniem terytorium żerowania zwierząt i częstszymi wędrówkami po terenach miejskich

lista aktualności

2023 © Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry