Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

Przyłapani na gorącym uczynku

2013-10-13, Niedziela

Od 50 do 500 złotych to kara, jaka grozi za zanieczyszczanie lub zaśmiecanie miejsc dostępnych dla publiczności, w szczególności drogi, ulicy, placu czy zieleńca. To jednak nie odstraszyło mieszkańców Siemianowic Śląskich, którzy chcieli pozbyć się swoich odpadów podrzucając je w ustronne miejsce. Za swoje zachowanie zostali surowo ukarani przez strażników miejskich.
Proceder podrzucania śmieci odbywa się najczęściej w godzinach nocnych lub wczesno porannych. I tak też było tym razem. W poniedziałek, 28 października br. krótko przed godziną 7:00 funkcjonariusze referatu Wschód katowickiej Straży Miejskiej podczas rutynowej kontroli porządkowej ulicy Budowlanej ujawnili dwóch sprawców zaśmiecania. Strażnicy zauważyli dwa pojazdy, a przy nich mężczyzn, którzy wyjmowali worki  ze śmieciami i kładli je na trawniku. Miejsce to jest już dobrze znane mundurowym, ponieważ pobliscy mieszkańcy upatrzyli je sobie na podrzucanie swoich odpadów. Mężczyźni przyłapani na gorącym uczynku zostali ukarani za swoje postępowanie mandatami karnymi w wysokości po 500 złotych. Musieli także uprzątnąć zaśmiecony teren.
Przypominamy wszystkim mieszkańcom, że wspólnie powinniśmy dbać o czystość naszego otoczenia. Jeśli ktoś posiada informacje na temat osób wyrzucających śmieci w miejscach niedozwolonych, proszony jest o zawiadomienie Straży Miejskiej, która podejmie odpowiednie działania, mające na celu ukaranie sprawców.

lista aktualności

2024 © Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry