Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Wszystkich świętych 2013

2013-10-30, Środa

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych katowicka Straż Miejska wzorem lat ubiegłych prowadzi działania prewencyjne w rejonie nekropolii na terenie miasta Katowice. Wzmożone działania kontrolne rozpoczęły się już w dniu 25 października br. a zakończą się kilka dni po Wszystkich Świętych. Strażnicy całą dobę patrolują okolice cmentarzy, a podczas nocnych służb używają noktowizorów, które są na wyposażeniu katowickiej Straży Miejskiej. Patrolujący funkcjonariusze zwracają uwagę na potencjalnych kieszonkowców, osoby okradające groby oraz pozostawione w pojazdach wartościowe rzeczy, które mogą stać się łatwym łupem dla złodziei. Obecność strażników ma zapewnić bezpieczeństwo osobom odwiedzającym groby swoich najbliższych, a także spokój i porządek publiczny na cmentarzach oraz w ich otoczeniu.
W ramach akcji „Znicz” funkcjonariusze zwracają także szczególną uwagę na bezpieczeństwo osób pieszych, dlatego też apelujemy do pieszych, którzy będą odwiedzali groby, aby korzystali z chodników, a w przypadku ich braku z pobocza. Przed wejściem na jezdnię natomiast należy zachować szczególną ostrożność i przechodzić tylko w miejscach do tego wyznaczonych.  Strażnicy sprawdzają także czy rozstawione stoiska osób handlujących kwiatami i zniczami nie blokują chodników, uniemożliwiając swobodne poruszanie się pieszych.
W trosce o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby bliskich prosimy o zachowanie
w najbliższych dniach szczególnej ostrożności. Należy pilnować torebek, portfeli
i  dokumentów, a także nie zostawiać wartościowych rzeczy w pojazdach. Szczególną uwagę należy zwracać na znaki drogowe, gdyż w rejonie cmentarzy zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu.

lista aktualności

2020 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry