do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Mogli zginąć w płomieniach. Uratowali ich strażnicy miejscy

2017-11-27, Poniedziałek
 

Popołudniowy patrol i kontrola posesji pod kątem spalania odpadów zamieniły się w walkę o życie. Dzięki szybkiej akcji strażników miejskich, pożar który wybuchł w piwnicy domu został szybko ugaszony, a troje mieszkańców zostało błyskawicznie ewakuowanych.


To były rutynowe działania patrolowe. W piątek około 17.00 strażnicy otrzymali informacje iż z komina posesji przy ulicy Tyskiej i wydobywa się gęsty, gryzący dym i istnieje podejrzenie spalania odpadów. Po przybyciu na miejsce strażnicy zobaczyli wydobywający się z komina biały dym i przystąpili do kontroli paleniska.

W trakcie prowadzonych czynności w pomieszczeniu piwnicznym, w którym znajdował się piec ,oprócz węgla, czystego drewna i kilku kartonów strażnicy nie ujawnili żadnych odpadów. Piwnica była zadymiona. Funkcjonariusze i właściciele mieszkania nie zauważyli wtedy żadnego źródła ognia.

Podczas sporządzania dokumentacji z podjętych czynności kontrolnych zadymienie zaczęło się coraz bardziej nasilać. Strażnicy przerwali sporządzanie protokołu i wyszli na zewnątrz budynku. Przez okno piwniczne zobaczyli, że spod sterty drewna wydobywają się płomienie.

Natychmiast drogą telefoniczną wezwali straż pożarną i przystąpili do ewakuacji mieszkańców.Najpierw wyprowadzili z domu dwóch mężczyzn, a po kilku minutach 81-letnia kobietę.

Gdy wszyscy mieszkańcy byli bezpieczni, funkcjonariusze wspólnie z właścicielami ratowali mienie i udrażniali rejon bramy wjazdowej w celu podjęcia skutecznych działań gaśniczych przez strażaków.

Po kilku minutach przyjechały dwa zastępy straży pożarnej, które natychmiast przystąpiły do akcji gaśniczej.

Pożar został ugaszony w zarodku. Dzięki szybkiej reakcji strażników miejskich i błyskawicznym działaniom gaśniczym pożar nie zdążył rozprzestrzenić się na pomieszczenia mieszkalne.

Akcja ratownicza zakończyła się około 18.30. Nikomu nic się nie stało. Po wywietrzeniu pomieszczeń mieszkańcy wrócili do swojego domu.

lista aktualności
Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla