Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

"Wiosenne porządki"

2014-03-28, Piątek
 

Podczas wiosennych spacerów odsłania się nam przykry widok zalegających tu i ówdzie śmieci. Lasy i tereny zielone nie zaśmiecają się jednak same, a podrzucone odpady tylko pozornie nie mają swoich właścicieli. Osoby, które w ten nielegalny sposób pozbywają się swoich nieczystości muszą liczyć się z konsekwencjami swego działania. Przekonały się o tym dwie osoby, które zostały ukarane wysokimi mandatami karnymi przez katowickich strażników miejskich.

Wczoraj, 27 marca br. podczas rutynowego patrolu stawów znajdujących się w katowickiej dzielnicy Szopienice funkcjonariusze dostrzegli znaczną ilość śmieci, wśród których znajdowały się między innymi fragmenty tapicerki oraz samochodowe zderzaki. Po znalezionych na miejscu dokumentach strażnicy szybko dotarli do warsztatu, z którego odpady pochodziły. Jak okazało się śmieci podrzucił 33-letni mieszkaniec Katowic, któremu właściciel warsztatu samochodowego zlecił wywóz odpadów. Mężczyzna postanowił, że pozbędzie się ich w ten niezgodny z prawem sposób. Podobnie postąpiła pracownica jednej ze śląskich uczelni wyższych, która wyrzuciła odpady na skraju lasu w jednej z południowych dzielnic naszego miasta. Piętrzące się między drzewami worki ze śmieciami nie uszły uwadze strażników miejskich, którzy po zostawionych na miejscu dowodach dotarli do właściciela niechcianych pakunków.  W obu przypadkach sprawcy tych procederów zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi oraz zobowiązani do uprzątnięcia zaśmieconych przez siebie terenów.  
Przypominamy, że tego typu bezmyślne podrzucanie śmieci wpływa nie tylko negatywnie na wizerunek naszego miasta, ale także na szkodę środowiska naturalnego.

lista aktualności

2024 © Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry