Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

Płonące magazyny

2012-08-18, Sobota

Płonęły magazyny znajdujące się przy ul. Pstrągowej, w których znajdowało się mięso
z fermy drobiu. Pożar wybuchł w czwartek, 17.05.2012 około godziny 12. Gdy katowiccy strażnicy miejscy przybyli na miejsce budynek stał w ogniu, a walkę z tym żywiołem toczyli już strażacy.
Na czas prowadzenia działań przez Straż Pożarną funkcjonariusze Straży Miejskiej prowadzili czynności zabezpieczające na miejscu zdarzenia. Priorytetem tych działań było niedopuszczenie w pobliże akcji osób postronnych i zapobieżenie utrudnianiu działań.
W gaszeniu pożaru brało udział 12 zastępów Straży Pożarnej. Akcja była bardzo trudna z uwagi na silny wiatr, który powodował wzniecanie ognia. Ponadto palące się urządzenia chłodnicze tworzyły gęsty, żrący dym, który powodował słabą widoczność. Dodatkowo akcję gaszenia utrudniał strażakom brak dostępu do źródła wody, które znajdowało się kilka ulic dalej.
Kooperacja wszystkich służb będących na miejscu zdarzenia pozwoliła na sprawne przeprowadzenie akcji, dzięki czemu udało się opanować pożar. Ustaleniem przyczyn pożaru zajmą się funkcjonariusze z IV Komisariatu Policji w Katowicach.

lista aktualności

2024 © Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry