Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

Pokrywa hydrantu wróci na swoje miejsce

2012-06-01, Piątek

Hydranty znajdujące się na terenie naszego miasta należą do Katowickich Wodociągów S.A. Każdego miesiąca kilkanaście z nich staje się łupem dla złomiarzy. Taki proceder nie tyko naraża firmę na spore koszty, ale przede wszystkim stwarzają ogromne zagrożenia dla ludzkiego życia i zdrowia.
Do tego typu kradzieży dochodzi na terenie całego miasta, ale prym w tej dziedzinie wiedzie dzielnica Szopienice.  To właśnie punkt zbierania odpadów metali kolorowych znajdujący się w tej dzielnicy był przedmiotem kontroli przeprowadzonej w dniu 28 maja br. przez funkcjonariuszy z Zespołu ds. Komunalnych. W trakcie kontroli ujawniono w jednym z kontenerów kompletną pokrywę hydrantu wraz z kołnierzem. Pod sporą warstwą złomu znaleziona została również pokrywa skrzynki zasuwowej. Na tym jednak nie koniec, bowiem właścicielka skupu złomu i metali kolorowych znajdującego się przy ul. Morawy nie przestrzegała również przepisów dotyczących selektywnego gospodarowania odpadami.
Pochodzące z kradzieży elementy zostały przekazane pracownikom Katowickich Wodociągów, a na właścicielkę skupu złomu strażnicy miejscy nałożyli mandat karny. 
Apelujemy do wszystkich mieszkańców naszego miasta, o to, aby zwracali szczególną uwagę na osoby manipulujące przy hydrantach oraz  pokrywach studzienek kanalizacyjnych.  Prosimy o natychmiastowe zgłaszanie tego typu przypadków. Pamiętajmy, że chodzi tutaj o Nasze bezpieczeństwo.

lista aktualności

2024 © Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry