Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

Wyzwanie, parkowanie. Kontrole Straży Miejskiej w Katowicach - podsumowanie tygodnia 4-10 września 2023 r.

2023-09-12, Wtorek
 

Straż Miejska w Katowicach tylko w ubiegłym tygodniu przeprowadziła 717 interwencji. Najwięcej - 172 odnotowano w Śródmieściu. Parkowanie w sposób powodujący niszczenie zieleni 27. Ilość wykroczeń przeciwko porządkowi w komunikacji 378.

Królów parkowania niestety nie brakuje. Mandaty, blokady na koła, a w skrajnych przypadkach nawet odholowanie samochodu. Żadna osoba parkująca w sposób nieprawidłowy lub nielegalny w Katowicach nie może liczyć na taryfę ulgową.  Trwa akcja straży miejskiej „Wyzwanie – parkowanie"

Wyzwanie parkowanie - podsumowanie tygodnia 4-9 września 2023 r.

Przeprowadziliśmy 717 interwencji  ogółem. Ilość wykroczeń przeciwko porządkowi w komunikacji 375. Parkowanie w sposób powodujący niszczenie zieleni publicznej 24.

  • Najczęściej łamane przepisy to:
  • Niestosowanie się do znaków zakazu zatrzymania i postoju - 134
  • Niestosowanie się do innych niż znaki drogowe ograniczeń i zakazów zatrzymania i postoju (ścieżki rowerowe, drogi dla pieszych, parkowanie na podjeździe do bram, na przejściach dla pieszych itp.) - 105
  • Naruszenie zakazu ruchu w obu kierunkach - 9
  • Wykraczanie przeciwko innym przepisom prawa o ruchu drogowym - 119

Najwięcej interwencji strażnicy miejscy przeprowadzili na terenie dzielnicy Śródmieście - 172

Z problemem nieprawidłowego parkowania mamy do czynienia na co dzień. Każdego dnia napływają kolejne zgłoszenia od mieszkańców, którzy informują o samochodach pozostawionych w nieodpowiednich miejscach albo w niewłaściwy sposób. Najczęściej zgłaszający zwracają uwagę na utrudnione poruszanie się po chodnikach, pozostawianie aut na zakazach czy zieleńcach. Szczególnie bulwersujące jest również pozostawianie pojazdu na miejscu oznaczonym kopertą, z przeznaczeniem dla osób z niepełnosprawnościami.

lista aktualności

2024 © Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry