Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

Wyzwanie parkowanie-podsumowanie minionego tygodnia (7 - 13 listopada 2022 r)

2022-11-16, Środa
 
Miniony tydzień to: 947 interwencji ogółem. Ilość wykroczeń przeciwko porządkowi w komunikacji 607. Parkowanie w sposób powodujący niszczenie zieleni publicznej 106. Każdy kierowca wie, że znalezienie wolnego miejsca do zaparkowania pojazdu nie jest czasami łatwą sprawą, ale nie zwalnia go to z obowiązku stosowania się do przepisów ruchu drogowego. Płacenie mandatów karnych za nieprawidłowe parkowanie do przyjemności również nie należy.
 
Najczęściej łamane przepisy to:
  • Nie stosowanie się do znaków zakazu zatrzymania i postoju – 288
  • Nie stosowanie się do innych niż znaki drogowe ograniczeń i zakazów zatrzymania i postoju (ścieżki rowerowe, drogi dla pieszych, parkowanie na podjeździe do bram, na przejściach dla pieszych itp.) – 165
  • Naruszenie zakazu ruchu w obu kierunkach - 14
  • Wykraczanie przeciwko innym przepisom prawa o ruchu drogowym 127.
W dniach 12 - 13 listopada br. tylko w rejonie „Strefy Kultury” w Katowicach ( ul. Olimpijska, Góreckiego i Ordona ) podczas prowadzonych czynności kontrolnych funkcjonariusze Straży Miejskiej w Katowicach ujawnili 74 wykroczenia drogowe oraz 35 porządkowych związanych z dewastacją zieleńców. Do prowadzenia czynności kontrolnych oddelegowane były trzy patrole.
Do chwili obecnej w związku ze zgłoszeniem się kolejnych sprawców wykroczeń ukarano mandatami 18 osób i 2 pouczono.
lista aktualności

2023 © Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry