Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Wyrzucał gruz do Rawy. Został zatrzymany przez strażników miejskich

2021-09-09, Czwartek
 

52-letni mieszkaniec Katowic  został zatrzymany za wysypywanie do rzeki Rawy worków z gruzem - jego sprawa trafiła do sądu.

Zatrzymanie to efekt zgłoszenia mieszkanki Katowic, że na wysokości ulicy Górniczej przy mostku mężczyzna wrzuca worki z gruzem do Rawy.

Kilka minu po zgłoszeniue na miejscu byli już strażncy miejscy. Mężczyzna stał przy dziecięcym wózku,z którego wyciągał kolejny worek z zamiarem wrzucenia go do rzeki. Po wylegitymwaniu okazało się, że  jest 52-letni mieszkaniec Katowic.

Jego sprawa trafiła do sądu. Sąd wymierzył mu kare  grzywny w wysokości 1000 złotych, zasądził od obwiononego na rzezc Skarbu Państwa kwotę 100 złotych tytułem opłatry na rzezc jednostki samorządu  terytorialnego Miasta Katowice oraz kwotę 70 złotych tytułem zryczałtowanych wydatków postępowania.

Mieszkance Katowic za przekazaną informację dziękujemy.

Pamiętajmy o tym, że dzikie wysypiska śmieci, na które trafiają zarówno odpady z gospodarstw domowych, materiały budowlane, zużyty sprzęt AGD, jak również podzespoły samochodowe, niosą poważne zagrożenia dla środowiska naturalnego, od pożarów lasów począwszy, a skończywszy na skażeniu gleby czy zagrożeniu dla życia zwierząt.

lista aktualności

2020 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry