Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

Strażnicy miejscy zatrzymali sprawcę pobicia.

2022-04-06, Środa
 

Pobitego mężczyznę strażnicy znaleźli w rejonie skrzyżowania ulicy Damrota i Warszawskiej. Funkcjonariusze udzieli mu pierwszej pomocy, a chwilę później zatrzymali sprawcę pobicia.

 Do zdarzenia doszło 31 marca. Około 12.30 dyżurny przekazał zmotoryzowanemu patrolowi informację o pobiciu przechodnia w rejonie skrzyżowani ulicy Damrota i Warszawskiej.

 Na miejscu w pobliżu przejścia dla pieszych strażnicy zobaczyli mężczyznę, który osłaniał dłonią twarz. Z ust i nosa leciała mu krew. Funkcjonariusze udzielili mu pierwszej pomocy. Pokrzywdzony poinformował, że kilka minut wcześniej został pobity przez mężczyznę ubranego na czarno, który uciekł w kierunku rynku.

Strażnicy razem z pokrzywdzonym wsiedli do radiowozu. Jadąc w kierunku rynku, na wysokości ulicy Szkolnej zobaczyli ubranego na czarno mężczyznę. Pokrzywdzony 30-letek poinformował, że jest to sprawca pobicia.

Podejrzewany o pobicie został zatrzymany przez municypalnych. Okazał się nim 30-latek bez stałego miejsca  zamieszkania. Sprawca trafił w ręce policjantów z katowickiej jedynki. Pokrzywdzony został zabrany przez pogotowie do szpitala.

lista aktualności

2024 © Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry