Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

Strażnicy miejscy pomogli zagubionemu chłopcu odnaleźć rodziców

2023-09-11, Poniedziałek

Wczoraj około 14 na ulicy Sokolskiej do strażniczek miejskich podbiegła kobieta wraz z małym chłopcem.  Mieszkanka Katowic poinformowała, że błąkającego się samotnie chłopca zobaczyła  przy przejściu dla pieszych na Placu Wolności.

Strażnicy wraz z kobietą i chłopcem pojechały na komisariat. Okazało się, że Policja nie ma żadnego zgłoszenia o zaginięciu dziecka. Następnie strażniczki pojechały do punkty informacyjnego dla uchodźców z Ukrainy na dworcu PKP. Tam tłumacz dowiedział, się że chłopiec ma na imię Maksym, ma 4 lata i potrafi wskazać drogę do domu. Patrol wraz z chłopcem i kobietą pojechali trasą wskazywaną prze malucha. Jednak po przejechaniu kilku ulic chłopiec zaczął płakać – mówił, że tu nie mieszka. Po kolejnym kontakcie z policjantami uzyskano informację o zgłoszonym zaginięciu. Dyżurny komisariatu przekazał rodzicom, że chłopiec odnalazł się i nie stała mu się żadna krzywda. Kilka minut później mały Maksym był na rękach szczęśliwych rodziców.

Mieszkance Katowic gratulujemy  wyjątkowego zaangażowania i postawy Życzymy Pani pomyślności, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

lista aktualności

2024 © Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry