Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Strażnicy miejscy namierzyli śmieciarza

2020-06-23, Wtorek
 

Strażnicy miejscy ustalili dane personalne mężczyzny, który wyrzucał odpady poremontowe na terenie miejskiej działki w rejonie ulicy Stawiska. 51-latek został ukarany dwoma mandatami karnymi  w kwocie po 500 złotych. Sprawca na własny koszt będzie musiał  posprzątać zaśmiecony teren.

 

Strażnicy miejscy otrzymali kila informacji o kierowcy furgonetki, który wyrzuca odpady poremontowe w rejonie ulicy Stawiska. Wyczyny kierowcy oraz jego dwóch wspólników zostały nagrane przez kamery.

 

Po dwumiesięcznej dyskretnej obserwacji kierowca „śmieciarki” został namierzony i zidentyfikowany.  Nie pomogło mu zaklejanie taśmą  numerów rejestracyjnych auta, którym przyjeżdżał z kompanami wyrzucać odpady. Auto zostało namierzone pod koniec maja br. w rejonie ulicy Stawiska. Posiadało wgniecenia na tylnych drzwiach. Identyczne uszkodzenia miała furgonetka zarejestrowana przez „ukrytą kamerę” zainstalowaną w miejscu dzikiego wysypiska. Kierującym okazał się mężczyzna również przypominający osobę z nagrań.

 

W trakcie rozmowy, kierowca stwierdził, że nic nie wie o procederze wyrzucania gruzu. Przestrzeń ładunkowa jego samochodu wypełniona była odpadami budowlanymi. 51-latek stwierdził, że jedzie je zawieść do punktu odbioru odpadów.

 

Strażnicy Miejscy z Zespołu Ochrony Środowiska sporządzili dokumentację fotograficzną i porównali z materiałem zarejestrowanym wcześniej przez ukrytą kamerę. Okazało się, że to ta sama osoba i ten sam pojazd.

 

Kilka dni temu, właściciel furgonetki został „zaproszony” do obejrzenia przygotowanego przez strażników filmu. Już po pierwszych klatkach 51-latek przyznał się do wyrzucania odpadów. Został ukarany dwoma mandatami karnymi w kwocie po 500 złotych.  Strażnicy nadal pracują nad ustaleniem danych personalnych wspólników 51-latka – mężczyzna twierdzi, że „zabrał ich z ulicy do pomocy przy pozbyciu się śmieci”

 

lista aktualności

2020 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry