Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

"Po drodze nam z Lego" - spotkanie przedszkolaków ze strażniczkami miejskimi

2022-04-08, Piątek
 

Maluchy z katowickich przedszkoli  uczestniczyły w spotkaniach z funkcjonariuszkami Zespołu Prewencji i Profilaktyki Społecznej. Na spotkanie z przedszkolakami strażniczki Małgosia i Klaudia  przywiozły ze sobą...klocki Lego!

Na wstępie dzieci przypomniały sobie z jakich elementów składa się strój Strażnika, na czym polega jego praca, pod jaki numer telefonu należy zadzwonić, by skontaktować się bezpośrednio ze Strażą Miejską. Po części "teoretycznej" można było rozpocząć część "praktyczną", mianowicie "zabawę" klockami, która jednak była zabawą niezwykłą, gdyż dzięki niej dzieci utrwaliły zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

Pogadanki z wykorzystaniem zestawów LEGO to dla najmłodszych duża atrakcja i świetna zabawa, a dzięki aktywnemu zaangażowaniu maluchów to szybkie przyswajanie przez nie wiedzy z zakresu ruchu drogowego, która pozwoli uchronić je przed niebezpieczeństwami czyhającymi  na drodze.

 Spotkania pokazują, że ustawienie miasteczka ruchu drogowego z wcześniej przygotowanych elementów LEGO jest dla najmłodszych świetną zabawą, a dzięki aktywnemu uczestniczeniu w zajęciach chętnie i szybko przyswajają zasady, które pozwolą uchronić je przed niebezpieczeństwami czyhającymi na nich na drodze.

lista aktualności

2020 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry