Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą. Akcja policjantów i strażników miejskich

2022-07-21, Czwartek
 

Czas wakacji i beztroskiego wypoczynku połączonego z rekreacją w wodzie i nad wodą. Niestety jest to również okres, kiedy dochodzi do większej liczby utonięć. Aby zapobiegać tego typu zdarzeniom policjanci i strażnicy miejscy działają w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”.

Katowiccy policjanci wraz ze strażnikami miejskimi spotkali się z mieszkańcami wypoczywającymi na wodny placu zabaw przy ulicy Pułaskiego, plaży strzeżonej  na Dolinie 3 Stawów, wodnym placu  zabaw i basenie przy ulicy Gliwickiej. Mundurowi rozmawiali z mieszkańcami o bezpieczeństwie podczas wypoczynku nad wodą

Przyjemnie jest schłodzić się w upalny dzień, zażywając wodnej kąpieli. Pamiętajmy jednak by w czasie relaksu pamiętać o naszym bezpieczeństwie.  Mundurowi promowali bezpieczne zachowania nad wodą, rozmawiali z dziećmi oraz ich opiekunami m.in. o: miejscach bezpiecznej kąpieli, na kogo pomoc można liczyć na plaży strzeżonej, jak nie zgubić dziecka oraz co zrobić w sytuacji jego zaginięcia. Ponadto policjanci i strażniczki miejskie rozdawały rodzicom ulotki, a maluchom „opaski bezpieczeństwa”, na których  wpisywały numery telefonów do ich opiekunów. Taka opaska z napisem „ZGUBIŁEM SIĘ! POMÓŻ MI!” ma za zadanie ułatwić nawiązanie kontaktu z opiekunem dziecka w sytuacji jego zagubienia.

Dziękujemy za wspólne Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach.

lista aktualności

2020 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry