do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Gry terenowe ze Strażą Miejską

2018-10-02, Wtorek
 
Czy profilaktyka musi być nudna? Oczywiście, że nie ! Przekonali się o tym uczniowie z podstawówki. Podczas zajęć pn. „Gry terenowe ze Strażą Miejską”  uczniowie utrwalali wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, ekologii i ratownictwa medycznego.

 

Kilkudziesięciu uczniów  spotkało się ze strażnikami miejskimi, strażakami, leśnikami, policjantami , ratownikami medycznymi  i harcerzami w parku Bolina. Uczestnicy gry zostali podzieleni na grupy. Od organizatorów otrzymali krótkie instrukcje oraz specjalnie przygotowane mapy z trasą, na której zaznaczonych było 8 stacji. Na każdej z nich musieli wykonać zadanie.

 

Na stanowiskach profilaktycznych przygotowanych przez strażników miejskich uczniowie zmierzyli się z testem z wiedzy z zakresu odpowiedzialności prawnej nieletnich, przepisami  ruchu drogowego rowerzysty, sprawdzili swoją pamięć sporządzając rysopis osoby, która zgubiła się w lesie, wykazywali się sprawnością  podczas slalomu z noszami obciążonymi piłkami lekarskimi oraz wiedzą z zakresu ekologii i segregacji śmieci. 

 

U ratowników medycznych gimnazjaliści wykazywali się umiejętnością opatrywania ran i resuscytacji, a  u strażaków przeszli test sprawności z rozwijania i montowania węży oraz celowania strumieniem wody do pachołków. Pracownicy nadleśniictwa przygotowali pytania z zakresu bezpieczeństwa w lesie, na stanowisku policyjnym zmierzyli się z zagadnieniami narkotykowymi, a u harcerzy dowiedzieli sie o orientacji w terenie -  posługiwania kompasem  i wyznaczania kierunku w niezamieszkałym terenie.

Była dobra zabawa, zdrowa rywalizacja i duża dawka wiedzy. Do sukcesu przesięwzięcia przyczyniła się bez wąpienia  przygodowa konwencja gry. Aby wykonać wszystkie zadania trzeba było pokonać kilkukilometrową trasę.

 

Takiej lekcji  z zakresu profilaktyki z pewnością nie zapomni żaden uczestnik gry terenowej. Dziękujemy za wspónie spędzony czas.

lista aktualności
Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla