Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

Bezpieczna droga do szkoły

2022-04-05, Wtorek
 
Zmagania z wiedzy o ruchu drogowym, szkolenia i pokazy, a przy tym mnóstwo zabawy. Tak przebiegła kolejna edycja Miejskiego Konkursu dla klas drugich "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY".

Ciągłe powtarzanie nabytej wiedzy oraz praktyczne ćwiczenia z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym od najmłodszych lat są niezwykle ważne. Wiedzą o tym również katowiccy strażnicy miejscy, którzy w ramach działań mających na celu zapobieganie niebezpieczeństwom w ruchu drogowym zaangażowali się w organizację Miejskiego Konkursu "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY". Przedsięwzięcie już 18. rok organizowane jest przez Szkołę Podstawową nr 58 im. Roberta Oszka w Katowicach. W jego realizację włączyli się również policjanci. Uczestnikami rywalizacji byli uczniowie klas drugich katowickich szkół podstawowych. Dzieci rozwiązywały testy i ćwiczyły bezpieczne zachowania na drodze bawiąc się klockami lego. Tę ostatnią, pouczającą atrakcję, przygotowała katowicka Straż Miejska, aby przypomnieć najmłodszym zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

O tym, że przechodzimy tylko w miejscach dozwolonych i na zielonym świetle, że należy nosić odblaski, a dzieci zawsze muszą być przewożone w odpowiednich fotelach, wie każdy. Niestety, nie zawsze efektem tej wiedzy jest praktyka. Często, to właśnie dzieci mają wpływ na osoby dorosłe ze swojego otoczenia. Potrafią skutecznie zwrócić uwagę i zawstydzić, gdy ktoś nie dba o bezpieczeństwo swoje i innych. Dlatego, tak ważne jest kształtowanie nawyków już od najmłodszych lat. Taka wiedza zaprocentuje tylko bezpiecznymi zachowaniami. 

lista aktualności

2023 © Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry