do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Strażnicy miejscy uratowali gołębia 09 - lut
2018

Wczoraj mieszkanka Tysiąclecia wezwała strażników, po tym jak zauważyła uwięzionego w balkonowej siatce ochronnej ptaka.
więcej: Strażnicy miejscy uratowali gołębia

Przerwa od szkoły, ale nie od troski o bezpieczeństwo 09 - lut
2018

Ferie zimowe to dla dzieci czas przerwy od nauki, ale nie od troski o bezpieczeństwo. W ciągu minionych tygodni strażnicy miejscy odwiedzili dzieci spędzające ten czas na półkoloniach zimowych. Wspólnie powtarzaliśmy zasady bezpieczeństwa szczególnie ważne, gdy za oknem śnieg i mróz.
więcej: Przerwa od szkoły, ale nie od troski o bezpieczeństwo

Akcja „Błyśnij dla życia” 09 - lut
2018

„Błyśnij dla życia” to hasło, które przyświecało wspólnej akcji katowickich strażników miejskich i policjantów. Mundurowych spotkać można było z pobliżu ruchliwych przejść dla pieszych, gdzie rozdawali opaski odblaskowe i rozmawiali z pieszymi na temat ich bezpieczeństwa na drodze.
więcej: Akcja „Błyśnij dla życia”

„Kibicuję Fair Play z Bezpieczeństwem 2018" 01 - lut
2018

„Bezpieczny pieszy” pod takim hasłem funkcjonariusz katowickiej Straży Miejskiej spotkał się z podopiecznymi Domów Dziecka Stanica i Tęcza.
więcej: „Kibicuję Fair Play z Bezpieczeństwem 2018"

Smog - pierwszy mandat dzięki namierzeniu przez drona w Katowicach 25 - sty
2018

Katowice wspólnie z Gliwicami oraz Instytutem Chemicznej Przeróbki Węgla oraz Flytronic rozpoczęły kilkutygodniowe testy drona pomagającego wykryć przypadki łamania przepisów antysmogowych. Nowa technologia może okazać się bardzo użyteczna, na co dowodem jest fakt, że już w pierwszej godzinie testów katowicka straż miejska wystawiła mandat w wysokości 500 zł.
więcej: Smog - pierwszy mandat dzięki namierzeniu przez drona w Katowicach

Miejsce wraka jest na złomie 12 - sty
2018

W 2017 roku 51 wraków usunięto z katowickich ulic, dzięki działaniom strażników miejskich. W ostatnim czasie podejmowali oni czynności wobec pojazdów parkujących na ulicy Kołodzieja i Ordona. Wraki bowiem nie tylko szpecą miasto, ale też blokują miejsca parkingowe.
więcej: Miejsce wraka jest na złomie

Dziel się wiedzą o smogu 05 - sty
2018

Zlikwidowanie problemu smogu wymaga zaangażowania wszystkich mieszkańców województwa. Razem MOŻEMY zatrzymać smog. Podziel się ze swoimi bliskimi i znajomymi materiałami edukacyjnymi.
więcej: Dziel się wiedzą o smogu

Wyrzucał śmieci. Sam wszystko posprzątał 05 - sty
2018

Strażnicy miejscy namierzyli właściciela śmieci, które zostały wyrzucone w rejonie ulicy Obrońców Westerplatte . Mężczyzna zanim zgłosił się do siedziby straży, posprzątał śmieci i zawiózł je do punktu zbiórki odpadów.
więcej: Wyrzucał śmieci. Sam wszystko posprzątał

Podziękowania dla naszych funkcjonariuszy 30 - gru
2017

Miło jest otrzymywać listy i podziękowania za naszą pracę oraz zaangażowanie. Miło jest słyszeć, że Straż Miejska staje się w oczach mieszkańców Katowic potrzebna.
więcej: Podziękowania dla naszych funkcjonariuszy

Wysłała list do straży miejskiej, by podziękować za pomoc przy zmianie koła 18 - gru
2017

Kobieta wysłała list e-mail do straży miejskiej w Katowicach. Podziękowała w nim za zaangażowanie dwóch funkcjonariuszy, którzy udzielili pomocy przy wymianie koła.
więcej: Wysłała list do straży miejskiej, by podziękować za pomoc przy zmianie koła

2019 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla