do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Ściana budynku groziła zawaleniem 24 - maj
2017

Ściana rozbieranego budynku groziła zawaleniem. Strażnicy miejscy po otrzymaniu informacji o niebezpieczeństwie natychmiast zabezpieczyli teren.
więcej: Ściana budynku groziła zawaleniem

Strażnicy miejscy ratują zwierzęta 17 - maj
2017

„Na terenie posesji przebywają zaniedbane psy"- takie zgłoszenie otrzymali strażnicy miejscy. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce zobaczyli trzy kundelki trzymane na łańcuchach długości około 1 m oraz wychudzonego bernardyna.
więcej: Strażnicy miejscy ratują zwierzęta

Leśny Piknik Rodzinny -Ekoodpowiedzialnie 17 - maj
2017

Straż Miejska w Katowicach po raz kolejny włączyła się w organizację Leśnego Pikniku Rodzinnego Ekoodpowiedzielnie, który odbędzie się juz 20 maja w Katowickim Parku Leśnym w godzinach od 11 do 18. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w w rodzinnej grze terenowej "Stój na STRAŻY ekologii'
więcej: Leśny Piknik Rodzinny -Ekoodpowiedzialnie

„Zbierzmy się do kupy”- to już kolejny rok 09 - maj
2017

Pod koniec 2015 roku w naszym mieście rozpoczęto walkę z problemem psich kup. Jej pomysłodawcą jest katowicki radny Adam Skowron. Inicjatywa, przygotowana przez katowicki magistrat i Stowarzyszenie Instytut Regionalny, odbywa się pod hasłem: „Zbierzmy się do kupy". W piątek odbył się briefing prasowy inaugurujący kolejną edycję akcji.
więcej: „Zbierzmy się do kupy”- to już kolejny rok

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO 28 - kwi
2017

W dniu 20 kwietnia br. odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej dotyczącej konkursu plastycznego „Nie każdy obcy jest zły, jak być ostrożnym Ryś doradzi Ci”.
więcej: ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU PLASTYCZNEGO

Dzień Ziemi i wspólne sprzątanie 24 - kwi
2017

Międzynarodowy Dzień Ziemi dzieci uczciły wielkim sprzątaniem. W akcji, którą zorganizowała 8-letnia Martynka Jurek uczestniczyli funkcjonariusze katowickiej Straży Miejskiej.
więcej: Dzień Ziemi i wspólne sprzątanie

"Biegam zamiast..." 24 - kwi
2017

„Biegam zamiast…” – pod takim hasłem uczniowie z Załęża i Tysiąclecia uczestniczyli w profilaktycznym biegu propagującym zdrowy styl życia - wolny od dopalaczy i innych niebezpiecznych uzależnień. W biegu wzięli udział również katowiccy strażnicy miejscy.
więcej: "Biegam zamiast..."

"Polska na niebiesko" ze strażnikami miejskimi 04 - kwi
2017

2 kwietnia na Placu Kwiatowym wraz z Fundacją Jaś i Małgosia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Tegoroczna odsłona ogólnopolskiej kampanii społecznej „Polska na niebiesko” odbyła się pod hasłem „Chcemy być sobą”. W wydarzeniu udział wzięły funkcjonariuszki Straży Miejskiej Miasta Katowice.
więcej: "Polska na niebiesko" ze strażnikami miejskimi

Miejski Konkurs "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY" 23 - mar
2017

Zmagania z wiedzy o ruchu drogowym, szkolenia i pokazy, a przy tym mnóstwo zabawy. Tak wczoraj, 22 marca przebiegła 15. edycja Miejskiego Konkursu dla klas drugich "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY".
więcej: Miejski Konkurs "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY"

Nielegalnie wycięli drzewa 16 - mar
2017

W ubiegłym tygodniu na działce przy ulicy Lipowej w Katowicach doszło do nielegalnej wycinki drzew. Wyciętych zostało 13 drzew, a 8 podcięto w taki sposób, że nie dało się ich uratować.
więcej: Nielegalnie wycięli drzewa
Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla