do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

"Bezpieczne wakacje- Bezpieczna woda" 20 - cze
2018

VII edycja projektu profilaktycznego "Bezpieczne wakacje- Bezpieczna woda" już za nami. Jak co roku katowicka Straż Miejska wspólnie z ratownikami medycznymi oraz WOPR przygotowywała młodzież do bezpiecznego spędzania wakacji. 8 i 9 czerwca przy przystani kajakowej na ul. Trzech Stawów szóstoklasiści uczyli się jak udzielać pierwszej pomocy, uratować tonącego oraz dbać o własne bezpieczeństwo.
więcej: "Bezpieczne wakacje- Bezpieczna woda"

Trzeci Dzień Psiaka za nami 14 - cze
2018

W Parku Kościuszki odbył się już po raz trzeci Dzień Psiaka. To impreza charytatywna, której dochód trafi na rzecz Fundacji Przystanek Schronisko, połączona z mnóstwem atrakcji dla czworonogów jak i dla ich właścicieli. Uczestniczyli w nim katowiccy strażnicy miejscy
więcej: Trzeci Dzień Psiaka za nami

Przebudowa skrzyżowania ulicy Misjonarzy Oblatów z ulicą Sokolską w Katowicach 13 - cze
2018

W poniedziałek 18 czerwca br. rozpocznie się przebudowa skrzyżowania ulic Misjonarzy Oblatów i Sokolskiej, w wyniku której w tym miejscu powstanie rondo. - Docelowa organizacja ruchu w postaci ronda wprowadzi większą płynność poruszania się pojazdów na tym skrzyżowaniu i ma na celu rozładowanie tworzących się tutaj zatorów komunikacyjnych.
więcej: Przebudowa skrzyżowania ulicy Misjonarzy Oblatów z ulicą Sokolską w Katowicach

Wizz Air Katowice Half Marathon - utrudnienia w ruchu drogowym 08 - cze
2018

W związku z organizacją w dniu 10 czerwca 2018 r. na terenie miasta Katowice wydarzenia pn. Wizz Air Katowice Half Marathon informujemy mieszkańców o występujących w tym dniu utrudnieniach w ruchu drogowym i zmianach w kursowaniu komunikacji miejskiej.
więcej: Wizz Air Katowice Half Marathon - utrudnienia w ruchu drogowym

Strażnicy miejscy na szkoleniu z ratownictwa medycznego 01 - cze
2018

W ramach współpracy szkolenie dla funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Katowicach z zakresu ratownictwa medycznego przeprowadziło Centrum Szkolenia i Doradztwa Kontra . Instruktorzy z każdym z funkcjonariuszy przećwiczyli udzielanie pierwszej pomocy oraz tamowanie i opatrywanie ran. Dzięki szkoleniu katowiccy strażnicy miejscy są jeszcze lepiej przygotowani do niesienia pomocy Naszym mieszkańcom.
więcej: Strażnicy miejscy na szkoleniu z ratownictwa medycznego

ZOSTAŃ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM 30 - maj
2018

Interesujesz się bezpieczeństwem publicznym? Chcesz pomagać lokalnej społeczności? Nie boisz się wymagającej i odpowiedzialnej pracy? Szukasz stabilnego zatrudnienia na podstawie umowy o pracę? Komendant Straży Miejskiej w Katowicach Paweł Szeląg uruchomił nabór do pracy w naszej jednostce (7 etatów).
więcej: ZOSTAŃ STRAŻNIKIEM MIEJSKIM

Chcieli zakopać śmieci 30 - maj
2018

W rejonie ulicy Oswobodzenia strażnicy miejscy namierzyli dwóch mężczyzn, którzy zakopywali odpady komunalne i gruz.
więcej: Chcieli zakopać śmieci

Graffiti na budynku. Strażniczki miejskie namierzyły graficiarzy 30 - maj
2018

Grafficiarze umówili się na wspólne malowanie symboli jednego z klubów piłkarskich. Na ulicy Słonecznej zauważyły ich patrolujące Koszutkę i Wełnowiec strażniczki miejskie.
więcej: Graffiti na budynku. Strażniczki miejskie namierzyły graficiarzy

Jak wygląda walka ze smogiem? 29 - maj
2018

O tym można było przekonać się podczas konferencji w Muzeum Śląskim pn. „Aspekty formalno-prawne realizacji Programu ochrony powietrza i uchwały antysmogowej”. Uczestniczyli w niej strażnicy miejscy z Katowic
więcej: Jak wygląda walka ze smogiem?

Na ulicach Katowic dostrzec możemy strażników miejskich na rowerach i motorowerach 29 - maj
2018

Strażnicy na dwukołowcach robią to co zwykle- patrolują miasto i prowadzą kontrole. Mogą też łatwo dojechać w miejsca niedostępne dla samochodów, jednocześnie nie zanieczyszczając środowiska. Zdarza się nawet, że patrole rowerowe docierają na miejsce zdarzenia szybciej niż zmotoryzowane, bo w łatwy sposób omijają korki. Rowery i motorowery to dobra alternatywa
więcej: Na ulicach Katowic dostrzec możemy strażników miejskich na rowerach i motorowerach

2019 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla