do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

32 359 95 30 - nowy numer dla obsługi mieszkańców Katowic 05 - mar
2018

Strażnicy Miejscy z Katowic przyjmują już zgłoszenia od mieszkańców pod nowym numerem telefonu 32 359 95 30 . Numer obsługiwany jest przez dyżurnych straży miejskiej w Miejskim Centrum Ratunkowym. Do numeru przypisana jest zapowiedź – taka sama jak dla numeru alarmowego 986: „ Miejskie Centrum Ratunkowe, proszę czekać na zgłoszenie się dyspozytora straży miejskiej. Rozmowa jest nagrywana”
więcej: 32 359 95 30 - nowy numer dla obsługi mieszkańców Katowic

„Błysnęliśmy dla życia” na Rynku w Katowicach 26 - lut
2018

Wczoraj na katowickim Rynku została przeprowadzona akcja pod nazwą „Błyśnij dla życia”. Organizatorem akcji byli policjanci z Komendy Miejskiej w Katowicach Do udziału w tym przedsięwzięciu zostali zaproszeni funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Ruchu Drogowego oraz Straży Miejskiej w Katowicach.
więcej: „Błysnęliśmy dla życia” na Rynku w Katowicach

Namierzeni śmieciarze 16 - lut
2018

Mieszkańcy wciąż wolą wyrzucać śmieci do lasu lub podrzucać je na tereny innej posesji, zamiast za darmo oddać je do punktów zbiórki odpadów czy po prostu wyrzucić do kubła na śmieci. To dziwne zachowanie, tym bardziej że zgodnie z tzw. "ustawą śmieciową" praktycznie każdy mieszkaniec uiszcza opłaty za odbiór śmieci. Katowicka straż miejska właśnie namierzyła kolejnych "śmieciarzy".
więcej: Namierzeni śmieciarze

Na straży czystego powietrza 12 - lut
2018

W ciągu ostatnich miesięcy znacznie nasiliły się zgłoszenia dotyczące zdarzeń w zakresie zanieczyszczania środowiska. W 2017 roku katowiccy strażnicy miejscy podjęli i przeprowadzili 4498 interwencji dotyczących dużego zadymienia i nieprzyjemnego zapachu.
więcej: Na straży czystego powietrza

Koniec ferii, ale początek kontroli przy szkołach - kolejne działania w walce z trucicielami 12 - lut
2018

Ten sam cel, co w przypadku kontroli sprawności technicznej autobusów, czyli ochrona zdrowia dzieci i uczniów, ale zupełnie odwrotny termin – dzisiaj, czyli pierwszego dnia po feriach, ruszyły wzmożone kontrole katowickiej straży miejskiej, których celem jest ograniczenia zjawiska niskiej emisji w bezpośrednim sąsiedztwie szkół i przedszkoli.
więcej: Koniec ferii, ale początek kontroli przy szkołach - kolejne działania w walce z trucicielami

Palił starym olejem, strażnicy miejscy ukarali go mandatem. 09 - lut
2018

Ostatecznym „orężem” do walki ze smogowymi trucicielami są kary finansowe. Ale czy 500 złotowy mandat kogokolwiek odstraszy. Mamy nadzieję, że tak
więcej: Palił starym olejem, strażnicy miejscy ukarali go mandatem.

Mogło w każdej chwili runąć...Mieszkańcy zaalarmowali strażników 09 - lut
2018

Niewiele brakowało, aby stare drzewo runęło na chodnik i ścieżkę rowerową w Parku Kościuszki. Czujni strażnicy miejscy z rowerowego patrolu zapobiegli tragedii.
więcej: Mogło w każdej chwili runąć...Mieszkańcy zaalarmowali strażników

Strażnicy miejscy uratowali gołębia 09 - lut
2018

Wczoraj mieszkanka Tysiąclecia wezwała strażników, po tym jak zauważyła uwięzionego w balkonowej siatce ochronnej ptaka.
więcej: Strażnicy miejscy uratowali gołębia

Przerwa od szkoły, ale nie od troski o bezpieczeństwo 09 - lut
2018

Ferie zimowe to dla dzieci czas przerwy od nauki, ale nie od troski o bezpieczeństwo. W ciągu minionych tygodni strażnicy miejscy odwiedzili dzieci spędzające ten czas na półkoloniach zimowych. Wspólnie powtarzaliśmy zasady bezpieczeństwa szczególnie ważne, gdy za oknem śnieg i mróz.
więcej: Przerwa od szkoły, ale nie od troski o bezpieczeństwo

Akcja „Błyśnij dla życia” 09 - lut
2018

„Błyśnij dla życia” to hasło, które przyświecało wspólnej akcji katowickich strażników miejskich i policjantów. Mundurowych spotkać można było z pobliżu ruchliwych przejść dla pieszych, gdzie rozdawali opaski odblaskowe i rozmawiali z pieszymi na temat ich bezpieczeństwa na drodze.
więcej: Akcja „Błyśnij dla życia”

2019 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla