do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Strażnicy miejscy pilnowali porządku podczas meczu Polska - Portugalia 12 - paź
2018

Strażnicy miejscy dbali o porządek w związku z odbywającym się meczem polskiej reprezentacji w rozgrywkach Ligi Narodów z Portugalią. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę czy nie dochodzi do dewastacji, spożywania alkoholu w miejscach publicznych, śmiecenia oraz parkowania w miejscach niedozwolonych.
więcej: Strażnicy miejscy pilnowali porządku podczas meczu Polska - Portugalia

Strażnicy miejscy prowadzą już kontrole czystości powietrza przy wykorzystaniu drona 12 - paź
2018

Funkcjonariusze z Zespołu Komunalnego, przy użyciu drona ujawnili spalanie lakierowanego drewna. Do zdarzenia doszło w godzinach porannych 9 października w dzielnicy Giszowiec
więcej: Strażnicy miejscy prowadzą już kontrole czystości powietrza przy wykorzystaniu drona

Zmiany w organizacji ruchu w dniach 7, 11, 14 października 2018 roku w związku z wydarzeniami na Stadionie Śląskim w Chorzowie 04 - paź
2018

Kolejne imprezy masowe odbędą się w dniach 7, 11, 14 października na zmodernizowanym Stadionie Śląskim w Chorzowie. Dlatego ponownie wdrożone zostanie rozwiązanie, które przetestowaliśmy podczas imprez w ostatnich miesiącach.
więcej: Zmiany w organizacji ruchu w dniach 7, 11, 14 października 2018 roku w związku z wydarzeniami na Stadionie Śląskim w Chorzowie

Gry terenowe ze Strażą Miejską 02 - paź
2018

Czy profilaktyka musi być nudna? Oczywiście, że nie ! Przekonali się o tym uczniowie z podstawówki. Podczas zajęć pn. „Gry terenowe ze Strażą Miejską” uczniowie utrwalali wiedzę z zakresu bezpieczeństwa, ekologii i ratownictwa medycznego.
więcej: Gry terenowe ze Strażą Miejską

Parking w Strefie Kultury w Katowicach będzie zamknięty do stycznia 2019. LISTA PARKINGÓW 02 - paź
2018

W związku z organizacją przez Miasto Katowice szczyty klimatycznego ONZ w dniach od 2 do 14 grudniu 2018 roku zostanie wyłączone z użytkowania parkingi zlokalizowane przy NOSPR, MCK i Muzeum Śląskim. Parkingi zostaną ponownie otwarte w styczniu przyszłego roku.
więcej: Parking w Strefie Kultury w Katowicach będzie zamknięty do stycznia 2019. LISTA PARKINGÓW

Strażnicy Miejscy na IV Dniach Energii 24 - wrz
2018

Jak dbać o klimat jednocześnie oszczędzając? Ile energii daje nam słońce? Dlaczego warto zwrócić uwagę na transport publiczny? Za nami IV Dni Energii. Był to dzień ekologicznej edukacji i zabawy. Uczestniczyli w nim strażnicy miejscy.
więcej: Strażnicy Miejscy na IV Dniach Energii

Spalał odpady na swoim podwórku 20 - wrz
2018

Strażnicy miejscy przyłapali na gorącym uczynku mężczyznę, który spalał odpady Tłumaczył, że robi porządki. W beczkach ustawionych na swoim podwórku palił meble, odpady komunalne i plastik.
więcej: Spalał odpady na swoim podwórku

Dzień Straży Miejskiej w Katowicach 31 - sie
2018

Dzisiaj w siedzibie Straży Miejskiej w Katowicach odbyły obchody z okazji Święta Straży Miejskiej. W uroczystej zbiórce wzięli udział: Prezydent Miasta Katowice dr Marcin Krupa , Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Katowice Mirosław Cygan, Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach mł. bryg. Arkadiusz Korzeniowski oraz przedstawiciele związków zawodowych działających w straży miejskiej
więcej: Dzień Straży Miejskiej w Katowicach

Pijany opiekował się dziećmi. Zatrzymała go straż miejska 13 - sie
2018

Strażnicy miejscy zatrzymali i przekazali policjantom pijanego mężczyznę ,który opiekował się dwójka małych dzieci. Miał w wydychanym powietrzu prawie 3 promile alkoholu.
więcej: Pijany opiekował się dziećmi. Zatrzymała go straż miejska

Strażnicy miejscy zareagowali błyskawicznie i zapobiegli tragedii 13 - sie
2018

Dzięki błyskawicznej reakcji funkcjonariuszy straży miejskiej nie doszło do tragedii na ulicy Granicznej . W sobotę w nocy wybuchł pożar na jednym z balkonów.
więcej: Strażnicy miejscy zareagowali błyskawicznie i zapobiegli tragedii

2019 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla