do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Strażnicy miejscy zadbali o bezpieczeństwo uczestników procesji Bożego Ciała 16 - cze
2017

Wczoraj wierni kościoła rzymskokatolickiego przeszli ulicami Katowic w tradycyjnych procesjach z okazji Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwanej Bożym Ciałem. Na planowanych trasach przemarszu wystąpiły czasowe utrudnienia w ruchu drogowym. Strażnicy miejscy zabezpieczali te miejsca i informowali kierowców o możliwościach objazdu oraz zadbali o bezpieczeństwo wiernych podczas uroczystości.
więcej: Strażnicy miejscy zadbali o bezpieczeństwo uczestników procesji Bożego Ciała

"Bezpieczne wakacje- Bezpieczna woda" 09 - cze
2017

VI edycja projektu profilaktycznego "Bezpieczne wakacje- Bezpieczna woda" już za nami. Jak co roku katowicka Straż Miejska wspólnie z ratownikami medycznymi oraz WOPR przygotowywała młodzież do bezpiecznego spędzania wakacji. 8 i 9 czerwca przy przystani kajakowej na ul. Trzech Stawów szóstoklasiści uczyli się jak udzielać pierwszej pomocy, uratować tonącego oraz dbać o własne bezpieczeństwo.
więcej: "Bezpieczne wakacje- Bezpieczna woda"

Strażnik miejski gasił auto 09 - cze
2017

Dzisiaj rano strażnik miejski patrolujący ulice Gliwicka został zaalarmowany o palącym się samochodzie. Funkcjonariusz natychmiast rozpoczął akcję gaśniczą.
więcej: Strażnik miejski gasił auto

Ruszyły rowerowe patrole Straży Miejskiej w Katowicach 03 - cze
2017

Rower ma tę przewagę nad radiowozem, że w trakcie interwencji można nim wjechać wszędzie. Ponadto znacznie szybciej, zwłaszcza w centrum miasta, można nim dotrzeć na interwencje, niż idąc pieszo. Zaczynamy oficjalnie, bo patrole rowerowe straży miejskiej już wczoraj zaczęły jeździć ulicami Katowic
więcej: Ruszyły rowerowe patrole Straży Miejskiej w Katowicach

Szukamy właściciela małego psiaka 31 - maj
2017

Prosimy o pomoc w odnalezieniu właściciela psa. Pies został znaleziony dzisiaj około 8.00 przez mieszkankę Katowic na ulicy Gliwickiej w rejonie Cinema City Punkt 44.
więcej: Szukamy właściciela małego psiaka

Dzikie wysypiska. Strażnicy miejscy walczą by zniknęły. 29 - maj
2017

Niestety w Katowicach wciąż powstają dzikie wysypiska. Ostatnio jedno z nich zostało zlikwidowane. Mężczyzna, który wyrzucił śmieci i zużyty sprzęt elektryczny do lasu został ukarany mandatami karnymi w łącznej kwocie 1000 złotych.
więcej: Dzikie wysypiska. Strażnicy miejscy walczą by zniknęły.

VI Wielka Zabawa Rodzinna 2017 w Katowicach. 29 - maj
2017

Dzieci w przebraniach, przebrani rodzice przeszli w korowodzie z Rynku w Katowicach pod Wydział Teologii na Wielką Zabawę Rodzinną, która odbyła się w ramach finału ogólnopolskiego konkursu Wielkiej Ligii Czytelników. Projekt odbył się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Katowice i jest wpisany w Metropolitalne Święto Rodziny. Strażniczki miejskie na stanowisku profilaktycznym promowały ekologię i bezpieczeństwo
więcej: VI Wielka Zabawa Rodzinna 2017 w Katowicach.

Sprzątnij wraka - wraki na lawetę. Z ulic Katowic znikają wraki pojazdów 29 - maj
2017

Co zrobić, gdy od miesięcy na naszej ulicy stoi nieużywany przez nikogo samochód, zajmujący cenne miejsce parkingowe? W takiej sytuacji problem należy zgłosić straży miejskiej
więcej: Sprzątnij wraka - wraki na lawetę. Z ulic Katowic znikają wraki pojazdów

Strażnicy miejscy na pikniku "Ekoodpowiedzialne" 24 - maj
2017

Katowiccy strażnicy miejscy już po raz kolejny spotkali się z uczestnikami Leśnego Rodzinnego Pikniku "Ekoodpowiedzialnie". W tym roku na odwiedzających imprezę czekała gra rodzinna "Stój na straży ekologii" oraz gra dla najmłodszych "Z bezpieczeństwem bądź na ty - bądź strażnikiem tak jak my".
więcej: Strażnicy miejscy na pikniku "Ekoodpowiedzialne"

Ściana budynku groziła zawaleniem 24 - maj
2017

Ściana rozbieranego budynku groziła zawaleniem. Strażnicy miejscy po otrzymaniu informacji o niebezpieczeństwie natychmiast zabezpieczyli teren.
więcej: Ściana budynku groziła zawaleniem
Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla