do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Zapaliła się sadza w kominie 15 - lis
2018

Duże zadymienie spowodowało, że na ulicy Dworcowej w Katowicach strażnicy miejscy musieli ewakuować mieszkańców budynku. Jak się okazało, powodem było zapalenie się sadzy w kominie.
więcej: Zapaliła się sadza w kominie

Obchody Święta Niepodległości 13 - lis
2018

11 listopada świętowaliśmy 100 rocznice odzyskania prze Polskę Niepodległości. W katowickich obchodach udział wzięli przedstawiciele władz lokalnych, reprezentanci służb mundurowych, kombatanci, harcerze oraz liczni mieszkańcy. Uroczystości uświetniła orkiestra i poczet sztandarowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.
więcej: Obchody Święta Niepodległości

Strażnicy miejscy na biegu ”Wolność na 5” 10 - lis
2018

W sobotę ulicami Katowic pobiegło blisko 400 osób. Nad bezpieczeństwem zawodników oraz prawidłowym przebiegiem imprezy czuwali katowiccy strażnicy miejscy. Bieg pn. „Wolność na 5” był doskonałą okazją do sportowego uczczenia stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
więcej: Strażnicy miejscy na biegu ”Wolność na 5”

Katowice: jest praca w Straży Miejskiej! 4 etaty do rozdania 10 - lis
2018

Interesujesz się bezpieczeństwem publicznym? Chcesz pomagać lokalnej społeczności? Nie boisz się wymagającej i odpowiedzialnej pracy? Szukasz stabilnego zatrudnienia na podstawie umowy o pracę? Komendant Straży Miejskiej w Katowicach uruchomił nabór do pracy w jednostce. Praca czeka na 4 osoby.
więcej: Katowice: jest praca w Straży Miejskiej! 4 etaty do rozdania

Wystartowały kontrole spalania odpadów. Nowe uprawnienia straży miejskiej. 06 - lis
2018

Wraz z początkiem nowego sezonu grzewczego ruszyły kontrole domowych palenisk. Strażnicy miejscy sprawdzają czym katowiczanie palą w piecach. Od 1 listopada 2018 roku strażnicy miejscy sprawdzają, czy w piecach lub kominkach spalane są paliwa zakazane w uchwale antysmogowej.
więcej: Wystartowały kontrole spalania odpadów. Nowe uprawnienia straży miejskiej.

Akcja „Świeć przykładem” 06 - lis
2018

„Świeć przykładem” to hasło, które przyświecało wspólnej akcji katowickich strażników miejskich oraz przedstawicieli KZK GOP. Mundurowych spotkać można było na Nikiszowcu, gdzie rozdawali opaski odblaskowe i rozmawiali z pieszymi na temat ich bezpieczeństwa na drodze.
więcej: Akcja „Świeć przykładem”

Informacja dla dziennikarzy 05 - lis
2018

W związku z nieobecnością Jacka Pytel - rzecznika prasowego Straży Miejskiej w Katowicach, w okresie id 5 do 14 listopada 2018 r. obowiązki rzecznika prasowego katowickiej straży miejskiej pełni Klaudia Szczygieł telefon 500 002 502
więcej: Informacja dla dziennikarzy

Cmentarze pod kontrolą. Strażnicy miejscy dbają o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich bliskich. 31 - paź
2018

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych strażnicy miejscy prowadzą działania prewencyjne w rejonie katowickich nekropolii.
więcej: Cmentarze pod kontrolą. Strażnicy miejscy dbają o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich bliskich.

Uczcili pamięć zmarłych kolegów i koleżanek 31 - paź
2018

Uczcili pamięć zmarłych kolegów i koleżanek. Strażnicy Miejscy z Katowic uczcili pamięć zmarłych koleżanek i kolegów Oddali im cześć na grobach znajdujących się na katowickich nekropoliach.
więcej: Uczcili pamięć zmarłych kolegów i koleżanek

Uczniowie ze szkoły podstawowej z wizytą w katowickiej straży miejskiej 26 - paź
2018

Strażników Miejskich z Katowic odzwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 51. Uczniowie rozmawiali ze strażnikami o bezpieczeństwie oraz zapoznali sie z tajnikami ich pracy pracy.
więcej: Uczniowie ze szkoły podstawowej z wizytą w katowickiej straży miejskiej

2019 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla