Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Śpiący agresor

2012-10-16, Wtorek
 

Strażnicy miejscy codziennie podejmują różnego rodzaju interwencje, w związku z tym często narażeni są na wszelkiego rodzaju agresję. Szczególnie, gdy mają się do czynienia z osobą będącą pod wpływem alkoholu. Na trunki wyskokowe organizm człowieka reaguje różnie. Jedni stają się bardziej zrelaksowani, gadatliwi, ale są i tacy, którzy tracą nad sobą kontrolę i stają się agresywni względem innych osób.

Taką postawę prezentował 24-letni mieszkaniec Redy, który to chciał dać upust swojej agresji na interweniujących strażnikach miejskich.
Poprzedniej nocy, kilka minut po godzinie pierwszej strażnicy miejscu z referatu Dyspozycyjno-Interwencyjnego otrzymali od dyżurnego polecenie udania się na ulicę Andrzeja, gdzie na klatce schodowej miała przebywać pijana osoba. Na miejscu zastano śpiącego mężczyznę, od którego wyczuwalna była silna woń alkoholu. Funkcjonariusze obudzili go, a w zamian „otrzymali” pokaz jego bokserskich umiejętności. Próby zadawania ciosów, wymachiwanie rękoma w kierunku mundurowych, a także niedostosowanie się do wydawanych poleceń  zmusiło do użycie wobec agresora siły fizycznej w postaci chwytów obezwładniających. Jednak to nie poskromiło młodego mężczyzny, który nadal próbował walczyć ze strażnikami. Dopiero założone na ręce kajdanki uświadomiły mu powagę sytuacji. Pobudzony mężczyzna resztę nocy spędził w izbie wytrzeźwień, gdzie miał sporo czasu, aby ochłonąć. 

lista aktualności

2020 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry