Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Kto wylewał ścieki do potoku?

2012-12-14, Piątek

Funkcjonariusze z Zespołu ds. Komunalnych w wyniku przeprowadzonych czynności wyjaśniających uzyskali odpowiedź na powyższe pytanie oraz ukarali osobę odpowiedzialną za ten proceder. 
Podczas jednej z rutynowych kontroli w rejonie ulicy Piotrowickiej strażnicy miejscy zlokalizowali plastikowy przewód, przez który odprowadzane były ścieki wprost do potoku Kokociniec. W trakcie prowadzonych czynności służbowych mundurowi ujawnili, że w ten nielegalny sposób swoich nieczystości ciekłych pozbywano się z aż trzech nieruchomości stanowiących wspólnotę mieszkaniową. Tego typu proceder stanowi poważne wykroczenie z art. 194 Ustawy prawo wodne, za które to osoba odpowiedzialna została ukarana mandatem karnym w wysokości 500 złotych. Strażnicy polecili także niezwłocznie usunąć zaistniałe nieprawidłowości.
Przypominamy, że według przepisów każdy mieszkaniec musi podłączyć się do kanalizacji sanitarnej lub, jeśli jest to niemożliwe, wyposażyć nieruchomość w szambo bądź w przydomową oczyszczalnię ścieków. Każdy powinien posiadać fakturę, by móc udokumentować, że opróżnia zbiorniki bezodpływowe lub mieć podpisaną umowę na wywóz nieczystości.

lista aktualności

2020 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry