Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

Ścieki popłynęły do Kłodnicy

2013-11-28, Czwartek

Dzięki ścisłej współpracy funkcjonariuszy z Zespołu ds. Komunalnych z Katowickimi Wodociągami S.A. po raz kolejny ujawniono miejsce, w którym dochodziło do zanieczyszczania środowiska. Ścieki zamiast do szamba czy kanalizacji trafiały do rzeki Kłodnica.
500 złotych mandatu zapłaci mieszkaniec Katowic, który odpowiedzialny jest za nielegalne odprowadzanie nieczystości do Kłodnicy. Proceder ten ujawnili strażnicy w trakcie rutynowej kontroli koryta rzeki. Funkcjonariusze zlokalizowali sporej wielkości wylot, z którego wyprowadzanie były ścieki. W wyniku prowadzonych czynności wyjaśniających okazało się, że powodem wycieku nieczystości ciekłych do rzeki było nieprawidłowe podłączenie przez dewelopera instalacji kanalizacyjnej bloku znajdującego się w sąsiedztwie Kłodnicy. Tego typu proceder stanowi poważne wykroczenie z art. 194 ustawy Prawo wodne, za które strażnicy ukarali mandatem osobę odpowiedzialną oraz nakazali usunięcie odpływu.

Przypominamy, że wszelkie nieprawidłowości związane z nielegalnym odprowadzaniem ścieków, będą w sposób konsekwentny karane mandatami lub wnioskami kierowanymi do sądu. Tego typu proceder jest nie tylko bardzo uciążliwy dla środowiska, ale przede wszystkim zagraża ludzkiemu zdrowiu.

lista aktualności

2024 © Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry