Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

Wylewali ścieki do Mlecznej

2014-01-13, Poniedziałek

Katowiccy strażnicy miejscy ujawnili bardzo niebezpieczny proceder, jakim jest nielegalny zrzut ścieków. Aż pięć osób zostało przyłapanych na wylewaniu nieczystości ciekłych do rzeki Mleczna. Tego typu zachowania powodują znaczne zanieczyszczenia środowiska naturalnego, dlatego też za takie wykroczenia grozi wysoka kara grzywny. Mimo to, zdarzają się osoby, które poprzez swoją wątpliwą oszczędność w ten sposób pozbywają się swoich nieczystości. Aby ograniczyć ten groźny proceder funkcjonariusze zwracają baczną uwagę na wszelkie podejrzane rury wystające z rowów czy brzegów rzek.
W ciągu ostatnich kilku dni funkcjonariusze Zespołu ds. Komunalnych katowickiej Straży Miejskiej przeprowadzili serię kontroli, w wyniku których ujawniono liczne nieprawidłowości. Przy użyciu nowoczesnego sprzętu do zadymiania rur odpływowych mundurowi wykryli aż pięć nielegalnych odpływów znajdujących się nad rzeką Mleczna w dzielnicy Zarzecze. Sprawcami tego czynu okazały się zarówno osoby prywatne, jak i właściciele firm. Wszyscy zostali ukarani przez strażników za wykroczenie z Art. 194 pkt 4 ustawy Prawo wodne wysokimi mandatami karnymi oraz zobowiązani do usunięcia nieprawidłowości.
Przypominamy, że takie działania powodują skażenie środowiska naturalnego oraz stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców. Osoby odprowadzające nieczystości ciekłe bezpośrednio do cieku wodnego mogą spodziewać się wizyty strażników miejskich
i surowej kary za popełnione wykroczenie. Jeśli sprawa zostanie skierowana do sądu to kara może wynieść nawet 5000 zł.

lista aktualności

2023 © Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry