Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

Przyczepa kempingowa z alkoholem

2014-07-04, Piątek
 
 

Lato sprzyja zabawie i spotkaniom na świeżym powietrzu. Często towarzyszy im również alkohol. Tak było i tym razem, jednak okoliczności spotkania były mało zabawne, a jego uczestnikom nie było do śmiechu.
W czwartek podczas rutynowego patrolu śródmieścia Katowic uwagę strażników zwróciło kilku podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Stali przy otwartej, zaparkowanej na jednym z podwórek, przyczepie kempingowej. Pojawienie się funkcjonariuszy spowodowało zdenerwowanie u jednego z nich, siedzącego wewnątrz kempingu. Przy bliższych oględzinach wnętrza przyczepy jego niepokój okazał się w pełni uzasadniony. Strażnicy dostrzegli  bowiem półlitrowe butelki z przeźroczystym płynem oraz woreczki wypełnione papierosami. Mężczyzna przyznał, że w butelkach znajduje się alkohol. Obie używki nie posiadały akcyzy w związku z czym o zaistniałym fakcie powiadomiono policję.
Tego typu działania stanowią wykroczenie za co ustawodawca przewidział karę grzywny lub pozbawienia wolności. To nie tylko łamanie prawa, ale przede wszystkim narażanie życia i zdrowia innych. Spożycie alkoholu niewiadomego pochodzenia to ryzykowanie własnym życiem. Większość zatruć bowiem spowodowana jest przez wypicie m.in. alkoholu metylowego czy produktów chemicznych takich jak składniki płynów do spryskiwaczy, rozpuszczalników czy denaturatu.Kupując alkohol bez akcyzy nigdy nie będziemy mieli pewności jego składu i bezpieczeństwa dla zdrowia.

lista aktualności

2023 © Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry