Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

Wąż wystraszył mieszkańców

2014-08-07, Czwartek
 
 

Ładna pogoda sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu. To także okazja do, niestety nie zawsze miłego, kontaktu ze zwierzętami, które teraz są wyjątkowo aktywne. Tak było w jednej z katowickich dzielnic, gdzie strażnicy miejscy zostali wezwani, by schwytać żmiję.
Na miejscu wystraszeni mieszkańcy wskazali funkcjonariuszom betonową donicę, gdzie miał ukrywać się wąż. Żmija, jako gatunek jadowity wzbudził w nich duży niepokój. Strażnicy udali się we wskazane miejsce i po krótkich oględzinach żmija zygzakowata okazała się całkiem pokaźnym, jednak niegroźnym, zaskrońcem. Funkcjonariusz odłowił kłopotliwego zwierzaka, a wezwany w tej sprawie pracownik Leśnego Pogotowia dla dzikich zwierząt przewiózł go w miejsce, gdzie panowały dogodne warunki dla jego bytu.
Pamiętajmy, że w Polsce wszystkie gatunki gadów i płazów są pod ścisłą ochroną. Nie wolno ich krzywdzić ani podejmować żadnych innych działań dopóki nie upewnimy się z jakim gatunkiem gada mamy do czynienia. Zdarza się, że nie są to nasze rodzime zwierzęta, a egzotyczne, które uciekły nieodpowiedzialnym hodowcom. W sytuacji napotkania czy znalezienia węża w miejscu dla niego nieodpowiednim najlepiej skontaktować się z Leśnym Pogotowiem lub Strażą Miejską w Katowicach.

lista aktualności

2023 © Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry