do góry
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Zmień klimat na lepszy

2019-04-10, Środa
 
 

Był to przemarsz ulicami  Wełnowca przez dzieci ze Szkoły Podstawowejnr 17. Uczniowie przygotowali dużo pięknych transparentów i plakatów dotyczących stanu i możliwości poprawy jakości powietrza na terenie miasta. Kilkudziesięciu  uczniów i uczennic radośnie prezentowało swoje dzieła plastyczne w czasie przemarszu ulicami oraz głośno i donośnie skandowało pro-ekologiczne hasła.

 

Głównym celem marszu było pokazanie mieszkańcom naszego miasta,  że młodemu pokoleniu dąbrowian bardzo zależy na tym, aby oddychać czystym powietrzem.

 

Uczestnikom towarzyszyła nadzieja, że ten happening przekona mieszkańców naszego miasta, że czyste powietrze to nasza wspólna sprawa. Warto pamiętać, że każdy z nas może znacząc działać na rzecz ochrony środowiska, a zwłaszcza powietrze, którym oddychamy.

 

Szczególne podziękowanie za zorganizowanie wydarzenia należą się przede wszystkim: całej społeczności szkoły oraz funkcjonariuszom katowickiej straży miejskiej za entuzjastyczne podejście do wszelkich działań mających przyczynić się do poprawy jakości powietrza oraz za  zapewnienie bezpieczeństwa w czasie wydarzenia.

lista aktualności
Podczas kontroli pieca w domu przy ulicy Uniczowskiej doszło do groźnej sytuacji – będący na wyposażeniu strażników detektor gazów zasygnalizował pięciokrotne przekroczenie tlenku węgla