Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

„Wyzwanie: parkowanie!” - podsumowanie drugiego tygodnia dyscyplinowania kierowców

2021-05-24, Poniedziałek

488 interwencji straży miejskiej i ponad 700 zgłoszeń „miszczów parkowania” na internetowej mapie – tak wygląda bilans drugiego tygodnia dyscyplinowania kierowców w ramach akcji „Wyzwanie: parkowanie!”. Straż Miejska działa już z Radami Jednostek Pomocniczych w dzielnicach. Do końca maja można zgłaszać rozjeżdżone zieleńce w ramach akcji „Zielone? Nie parkuję!”.

- Kolejny tydzień dyscyplinowania kierowców za nami. Statystyki prowadzone przez Straż Miejską pokazują, że mimo trwania akcji „Wyzwanie: parkowanie!”, wielu kierowców wciąż parkuje w sposób nieprawidłowy lub nielegalny. Na mapie dostępnej pod adresem wyzwanieparkowanie.katowice.eu mamy już ponad 700 zgłoszeń, a kolejne spływają każdego dnia. Dlatego będziemy prowadzili działania dyscyplinujące tak długo, jak to będzie konieczne. Bardzo dziękuję mieszkańcom za wspieranie tej akcji, oznaczanie „miszczów parkowania” na mapie i zgłaszanie zieleńców, które są notorycznie rozjeżdżane. Wierzę, że dzięki naszym działaniom i wsparciu katowiczan, damy radę uporać się z opornymi kierowcami, którzy parkują w sposób utrudniający życie innym  – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

W dniach od 17 do 23 maja Straż Miejska przeprowadziła 488 interwencji związanych z akcją „Wyzwanie: parkowanie!”, w tym:

  • 145 interwencji – nie stosowanie się do znaków zakazu zatrzymania i postoju
  • 268 interwencji – nie stosowanie się do innych niż znaki drogowe ograniczeń i zakazów zatrzymania i postoju (ścieżki rowerowe, parkowanie na podjeździe do bram, na przejściach dla pieszych itp.)
  • 49 – interwencje w związku z rozjeżdżaniem zieleńców
  • 4 – interwencje dotyczące pojazdów porzuconych i bez tablic rejestracyjnych 

Liczba interwencji z podziałem na dzielnice:

  • 236 – Śródmieście
  • 73 – Koszutka

Od rozpoczęcia akcji „Wyzwanie: parkowanie!”, Straż Miejska przeprowadziła łącznie 1382 interwencje, nałożyła 324 mandaty (w trakcie jest kilkadziesiąt kolejnych postępowań mandatowych), 300 pouczeń, a w 114 przypadkach zastosowano blokady koła.

Od 10 maja akcja „Wyzwanie: parkowanie!” prowadzona jest na terenie  całych Katowic. Rady Jednostek Pomocniczych umawiają się ze Strażą Miejską na spacer po dzielnicy, aby sporządzić mapy miejsc, gdzie najczęściej łamane są przepisy związane z parkowaniem. Właśnie te obszary zostaną objęte szczególnym nadzorem Straży Miejskiej. Jeszcze w maju odbędą się zaplanowane spacery w Śródmieściu, Giszowcu oraz na osiedlu Tysiąclecia. W planach na czerwiec są już Dąbrówka Mała i Koszutka.

Przypominamy, że 28 kwietnia ruszyła także akcja „Zielone? Nie parkuję!”. Do końca maja mieszkańcy mogą zgłaszać zieleńce, które są notorycznie rozjeżdżane przez samochody. Następnie, w każdej z 22 dzielnic, zostanie wybrane jedno miejsce, które zostanie zrewitalizowane przez Zakład Zieleni Miejskiej, przy współpracy z Miejskim Zarządem Ulic i Mostów w taki sposób, by utrudnić wjazd samochodów.

Szczegóły akcji oraz mapa, na której można oznaczać „miszczów parkowania” dostępne są na stronie www.wyzwanieparkowanie.katowice.eu

lista aktualności

2020 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry