Wyzwanie-parkowanie. Podsumowanie akcji straży miejskiej w dniach 13-19 kwietnia 2026 r.
W minionym tygodniu strażnicy miejscy ujawnili 546 wykroczeń przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji. Najwięcej z nich, bo aż 256 polegało na niezastosowaniu się do znaków zakazu zatrzymywania i postoju. Mniejszą grupę stanowili kierowcy, którzy parkowali na chodnikach, przejściach dla pieszych - 161 i tych, którzy wykraczali przeciwko innym przepisom ruchu drogowego - 89
PONADTO:
142 kierujących spowodowało zniszczenie zieleni publicznej, 4 interwencje dotyczyły pojazdów bez tablic rejestracyjnych i porzuconych, 35 kierujących naruszyło zakaz ruchu w obu kierunkach, 1 interwencja dotyczyła uchylania się od obowiązku utrzymania drogi i 3 zanieczyszczania drogi
Najwięcej interwencji strażnicy miejscy przeprowadzili w Śródmieściu – 186
W naszych galeriach możecie zobaczyć przypadki „miszczowskiego" parkowania w Katowicach. W zakończonych postępowaniach, funkcjonariusze ukarali mandatami 164 kierujących, którzy będą musieli zapłacić łącznie ponad 32 tysiące. 68 kierujących pouczono. 72 razy strażnicy stosowali urządzenia blokujące koło pojazdu.