Strona główna/Aktualności/

Wyzwanie-parkowanie. Podsumowanie akcji straży miejskiej w dniach 13-19  kwietnia 2026 r.


20.04.2026

W minionym tygodniu strażnicy miejscy ujawnili 546 wykroczeń  przeciwko bezpieczeństwu  i porządkowi w komunikacji. Najwięcej z nich, bo aż 256  polegało na  niezastosowaniu się do znaków zakazu zatrzymywania i postoju. Mniejszą grupę stanowili kierowcy, którzy parkowali na chodnikach, przejściach dla pieszych - 161 i tych, którzy wykraczali przeciwko innym przepisom ruchu drogowego - 89

PONADTO:

142 kierujących  spowodowało zniszczenie zieleni publicznej, 4 interwencje dotyczyły pojazdów bez tablic rejestracyjnych i porzuconych, 35 kierujących naruszyło zakaz ruchu w obu kierunkach,  1 interwencja dotyczyła uchylania się od obowiązku utrzymania drogi i 3 zanieczyszczania drogi

Najwięcej interwencji strażnicy miejscy przeprowadzili w Śródmieściu – 186

W naszych galeriach możecie zobaczyć  przypadki „miszczowskiego" parkowania w Katowicach. W zakończonych postępowaniach, funkcjonariusze ukarali  mandatami 164 kierujących, którzy będą musieli zapłacić łącznie ponad 32 tysiące. 68  kierujących pouczono. 72 razy strażnicy stosowali urządzenia blokujące koło pojazdu.

do góry