Straż Miejska w Katowicach- strona główna
  • język migowy
  • english version
Strona główna / Aktualności

Aktualności

jMcp6hC93xcG3EmfRMniyXrBj8Z5VdaIS61W97yYHQI

O4_gfeHv4Nt87vEl3g_jL6YKDSP17i7qNgABNYkYy3k

TQkW0eWBJykt-cIe57F0zWSV1R6GGrnluJK8rf_t5U4

mTHyEQOOoETM3gtgn8gWjSqK3FTzCtatK6DlvceZSZY

N9Sl316vPXKTvyyDJRTYl-KZNbRrnfebLybW_NLhaUo

We4qYeIVWaYbJ5Ez1Z7Nr7_WeLnP8Dy0GPyiP6OKmXs

Aktualności

Wyrzucił tonery w lesie. Namierzyli go strażnicy miejscy

2020-09-23, Środa
 

Dwa nielegalne wysypiska śmieci zlikwidowali w ostatnim czasie strażnicy miejscy. Znajdowały się tam zużyte tonery do drukarek i kserokopiarek. Autor dzikich wysypisk został ukarany mandatami. W sumie jego wyczyny kosztowały go 2000 złotych

 

Jedno z wysypisk znajdowało się w rejonie torowiska przy ulicy 73 Pułku Piechoty – było to 20 kartonów ze zużytymi tonerami.

 

Kolejne wysypisko zostało odkryte przy ulicy Szopienickiej – droga do KWK Wieczorek Szyb Pułaski. Wyrzucono tam kolejne 20 kartonów z tonerami.

 

Prowadzone przez strażników z Zespołu ochrony Środowiska czynności doprowadziły ich do właściciela jednej ze śląskich firm. Okazało się, że mężczyzna porzucone w Katowicach tonery przekazał nieznanej firmie, której ogłoszenie znalazł na portalu internetowym. Właściciel tej firmy zobowiązał się, wg zawartej umowy,  do utylizacji tonerów.

 

Twórca dzikich wysypisk został namierzony. 18 września br. 36-letni mieszkaniec Katowic zgłosił się do siedziby straży miejskiej. Przyznał się do wyrzucenia tonerów. "Tłumaczył to faktem, że nigdzie nie chciano mu przyjąć tonerów do utylizacji"  relacjonuje prowadzący sprawę strażnik miejski. W sumie za popełnione wykroczenia 36-latek będzie musiał zapłacić 2000 złotych.

 

Miejsca, w których zostały wyrzucone tonery zostały już uporządkowane

 

Warto więc uświadomić sobie, że tonery to odpady niebezpieczne, które mogą przyczyniać się do zanieczyszczenia środowiska oraz źle wpływać na nasze samopoczucie. Dlaczego? barwiący proszek znajdujący się w ich wnętrzu jest substancją chemiczną, która może przenikać do wody. Co więcej, tonery zrobione są z tworzyw sztucznych, które jak wiadomo rozkładają się przez setki lat.

Dlatego też warto pamiętać, że klasyfikacja odpadów wyraźnie zaznacza, iż jest to rodzaj odpadów, który powinien być utylizowany poprzez segregację, a potem wykorzystywany powtórnie. Dlatego też coraz więcej firm oferuje możliwość oddania starych tonerów, a nawet oferuje ich skup. Każdy, komu zależy na ekologii, powinien skorzystać z tej możliwości i zadbać o środowisko.

 

 

lista aktualności

2020 Straż Miejska Katowice

Projektowanie stron: IntraCOM.pl

do góry